• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN NEFES VERDİ

BOĞAZLIYAN NEFES VERDİ

Boğazlıyan Belediyesi “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında 18 bin fidan dikti. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Gelecek nesillerimize bırakacağımız en büyük miras yeşil bir çevre olacaktır. Çevre odaklı yaklaşımlarla çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Çevre geleceğe bırakacağınız en değerli hazinedir” dedi.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyası çerçevesinde Boğazlıyan Belediyesi’nce 18 Bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Gedik, Hastane Başhekimi Dr. Okan Tanın, Yüksekokul Müdürü Mustafa Kocakaya, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ile kurum yetkilileri ve belediye çalışanlarının katılımı ile binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

81 ilde başlatılan Milli Ağaçlandırma seferberliğine Boğazlıyan Belediyesi de destek verdi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, yatırımların en güzelinin geleceğe yapılan yatırımlar olduğuna değindiği konuşmasında; “Birlikte diktiğimiz bu fidanlar büyüyecek, oksijen ve enerji üretecek. Gençlerimiz için, geleceğimiz için bu projeleri destekliyoruz. Yeşil bir Boğazlıyan için çalışıyoruz. Türkiye genelinde gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde bizler de belediye olarak yerimizi aldık” açıklamasında bulundu.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Geleceğe nefes ol” sloganıyla Türkiye genelinde gerçekleşen kampanya Boğazlıyan’da da büyük ilgi gördü.

“FİDANLARIMIZI KORUYALIM”

‘Geleceğe Nefes’ seferberliğiyle geleceğe önemli bir miras bıraktıklarını aktaran Başkan Gökhan Coşar, “Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en önemli değerlerden biri olan bu fidanlar hem erozyonla mücadele etmenin en etkin yolunun kapısını aralayacak hem de ülkemize ekonomik anlamda da fayda getirecektir. Ormanlar bizim zenginliğimizdir. Geleceğin daha güzel olması için ormanları bugünden yeşertmeli ve her fidana sahip çıkmalıyız” dedi.

“KAMPANYAYA GÖNÜL VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kampanya çerçevesinde Boğazlıyan Belediyesi’nce 18 Bin fidan dikiminin gerçekleştiğini ifade eden Başkan Coşar, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Milli Ağaçlandırma seferberliği kapsamında fidan kampanyasına bizlerde destek olduk. Bu kampanyanın ülkemize, milletimize ve devletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu sene terör örgütlerince ormanlarımız hedef alındı ve birçok alanda yangınlar çıkarıldı. Ülkemizin yeniden yeşilliğe bürünmesi, yanan ağaçların yerine yenisinin dikilmesi için sürekli destek vereceğiz. Kampanyayı oluşturan başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı iletiyorum. Aynı zamanda bu kampanyaya Boğazlıyan’da tüm kamu personelimize, bu kampanyaya gönül veren vatandaşlarımıza canı yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM