• DOLAR
  13,4985
  %-1,26
 • EURO
  15,3619
  %-1,06
 • ALTIN
  775,40
  %-0,39
 • BIST
  1.810
  %0,05
BOĞAZLIYAN OSB’YE DESTEK

BOĞAZLIYAN OSB’YE DESTEK

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın önemli projeleri arasında yer alan Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi projesine Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan destek geldi. 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı’na yapılan başvurular sonuçlandırıldı. Başkan Coşar’ın önemli projeleri arasında yer alan OSB için ilk adım atılırken, hazırlanan proje destek almaya hak kazandı.

ORAN Kalkınma Ajansı’nın Fizibilite Destek Programı son dönem başvuru sonuçları açıklandı.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı’na yapılan başvurular, ORAN Eylül Ayı Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirilerek sonuçlandırıldı.             Buna göre, Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın büyük projeleri arasında yer alan Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım atılmış oldu.

BOĞAZLIYAN EKONOMİSİNİ ÇEŞİTLENDİRECEK OSB İÇİN İLK ADIM

Boğazlıyan Belediyesi tarafından kurulması planlanan OSB için ilk adım atıldı. Bir süre önce Boğazlıyan da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ağırlayan ve Boğazlıyan OSB ile ilgili Oktay’a bilgiler aktaran Başkan Coşar’ın önemli projeleri arasında yer alan Organize Sanayi Bölgesi’ne Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan destek geldi.

31 Mart seçimlerinin ardından gece-gündüz mesaisini Boğazlıyan için harcayan Başkan Coşar’ın OSB projesi ile ilçede üretim, istihdam ve ihracata katkı sağlayacak. Üretimin artması ile ilçe ekonomisi daha da güçlenecek.

Boğazlıyan Belediyesi tarafından hazırlanan ve kurulması planlanan proje ile Organize Sanayi Bölgesi Fizibilite Raporu’nun çıkartılması projesine mali destek çıktı.

Destek almaya hak kazanan Boğazlıyan Belediyesi’ne Ajans tarafından resmi bildirim yapılacağı, sözleşme aşamasında izlenecek yol haritasının da bu bildirimin içeriğinde yer alacağı öğrenildi. Boğazlıyan’a katma değeri yüksek yatırımların oluşmasında büyük adımların atıldığı Organize Sanayi Bölgesi için ayrılan saha bir süre önce ilçeye gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından da incelenmiş ve proje hakkında bilgilendirilmişti.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yapılan duyuruda; 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı’na yapılan başvurular, ORAN Eylül Ayı Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirilerek sonuçlandırılmıştır. Buna göre, aralarında Boğazlıyan Belediyesi’nce hazırlanan OSB’nin de yer aldığı proje başvuru sahipleri destek almaya hak kazandığı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM