• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN ŞAHA KALKACAK

BOĞAZLIYAN ŞAHA KALKACAK

Boğazlıyan’ı şaha kaldıracak projelerde adımlar atılmaya devam ediyor. ORAN Kalkınma Ajansı’nca Pilot Bölge olarak seçilen Boğazlıyan’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın azim ve başarısı ile Türkiye’de en hızlı kurulan OSB arasında yer alan Fuat Oktay Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi için ORAN ile Boğazlıyan TSO arasında “İş Birliği Protokolü” imzalandı.

İŞBİRLİĞİ GÜÇ BİRLİĞİNE DÖNÜŞECEK

İşbirliği-güçbirliği anlayışıyla Boğazlıyan’da ortak tedarik, ortak pazarlama, ortak imalat, ortak hizmet sunumu ve benzeri konular ile Teknoloji alanlarında hazırlanacak olan imalata yönelik işbirliği-güçbirliği projelerinin destekleneceği “İş Birliği Protokolü” imzalandı.

‘İş Birliği Protokolü’ Boğazlıyan’a ciddi katkı sağlayacak.

“PİLOT BÖLGE BOĞAZLIYAN”

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın “İmalat Sanayinde Kurumsallaşma Ve Katma Değerli Üretimin Geliştirilmesi” sonuç odaklı programı kapsamında imalat sanayinde faaliyet gösteren firmaların kurumsal yapılarına destek sağlaması amaçlanırken, bu hedef doğrultusunda Boğazlıyan ilçesi pilot bölge olarak seçildi.

Yapılacak pilot çalışmada, çözüm ortağı olarak seçilen Boğazlıyan TSO ile belirlenecek firmaların öncelikle ihtiyaç analizi yapılacak ve üretim süreci içerisinde destek almak istedikleri alanlarda Ajans uzmanları tarafından danışmanlık, mentörlük hizmeti verilecek.

ORAN ile Boğazlıyan TSO arasında İş Birliği Protokolü imzalandı.

Böylesine önemli bir projeye ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Boğazlıyan TSO Başkanı Öcal Öcalan “ORAN Kalkınma Ajansı’yla sanayicilerimizi geleceğe taşımak adına ve yeni projelere destek vermek adına anlaşma imzalıyoruz” dedi.

İş Birliği’nin Boğazlıyan’da kurulacak olan OSB’de yer alacak firmalar için de bir hazırlık aşaması olacağını belirten Öcalan, ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve Ajans Yönetim Kurulu’na teşekkürlerini iletti.

Ajans İmalat Sanayinde Dönüşüm Birim Başkanı Serdar Arslan, birim uzmanları Seyit Cezaoğlu ve Timur Yıldız’ın katılımı ile gerçekleşen ziyarette TSO Başkanı Öcal Öcalan,  işbirliği protokolünü imzaladı.

ORAN HEYETİNDEN BAŞKAN COŞAR’A ZİYARET

Orta Kalkınma Ajansı heyeti daha sonra Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ı makamında ziyaret etti.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ziyaretten duyduğu memnuniyetliği dile getirip, “Boğazlıyan’da firmalarımız yeniliklere açık, bu çalışmanın üreticilerimize yol göstereceğine inanıyorum, Türkiye’nin en hızlı kurulan OSB’si olan Boğazlıyan OSB için kümelenme çalışmalarına bizler de Belediye olarak katkı sağlıyoruz. İş birliği protokolü Boğazlıyan’a ve bölgeye hayırlı olsun” dedi.

23.12.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM