• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
Boğazlıyan seçime hazırlanıyor

Boğazlıyan seçime hazırlanıyor

Boğazlıyan’da 25 Bin Seçmen Oy Kullanacak

24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde hazırlıklar yoğun olarak sürüyor.

İlçemiz merkez, kasaba ve köylerde kurulacak 98 sandıkta 25 Bin 176 seçmen oy kullanacak.

Milletvekili Seçimlerinde ittifak grupları arasında; iktidar kanadında “Cumhur İttifakı (AKP-MHP)”, muhalefet kanadında ise “Millet İttifakı (CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi, Demokrat Parti” yer alıyor.

“İLKLERİN SEÇİMİ”

Seçmenlerin sandığa gitmesine sayılı günler kala Cumhurbaşkanı ve Milletvekili adayları çalışmalarını hızlandırdı.

24 Haziran seçimleri öncesinde hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, ilçemiz merkez, belde ve köylerde kurulacak 98 sandıkta toplam 25 Bin 176 seçmen oy kullanacak.

Bu seçmenlerden 12 Bin 336’sı Boğazlıyan merkezde 42 sandıkta, 12 Bin 810’u ise belde ve köylerde 56 sandıkta oy kullanacak.

“TÜRKİYE GELECEĞİNİ OYLAYACAK”

24 Haziran Pazar günü kelimenin tam anlamıyla Türkiye geleceğini oylayacak. Bu seçim birçok açıdan önem taşıyor. Bu seçimlerle birlikte geçen yılki referandumda kabul edilen anayasa değişiklikleriyle getirilen “Cumhurbaşkanlığı Sistemine” geçiş tamamlanmış olacak. Mart ayında kabul edilen ve kısaca “ittifak yasası” olarak da bilinen kanun değişikliği de ilk kez bu seçimde uygulamaya girecek.

Pusulada adayların fotoğrafları isimleri ve bunların hemen altında “EVET” mührünün basılacağı alan bulunuyor.

Cumhurbaşkanı adayları için hazırlanan oy pusulasında birinci sırada CHP’nin adayı Muharrem İnce, ikinci sırada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üçüncü sırada Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dördüncü sırada HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş, beşinci sırada Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altıncı sırada da Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yer aldı.

Pusulada adayların fotoğrafları isimleri ve bunların hemen altında “EVET” mührünün basılacağı alan bulunuyor.

Siyasi partilerin oy pusulasında ise AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu, BBP’nin destek verdiği “Cumhur İttifakı” ilk, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Partinin (DP) kurduğu “Millet İttifakı” son sırada. Pusulada HÜDA PAR ikinci, Vatan Partisi üçüncü, HDP dördüncü sırada yer alıyor.

İttifak yapan partiler, oy pusulasında ittifak unvanları altında yan yana bulunuyor. Partilerin logoları, isimleri, genel başkanlarının adları belirtiliyor.

Seçmen, cumhurbaşkanına ve milletvekillerine yönelik tercihte bulundukları iki ayrı oy pusulasını aynı zarfa koyarak sandığa atacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM