• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN SEFERBER OLDU

BOĞAZLIYAN SEFERBER OLDU

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7,7 büyüklüğündeki depremin etkilediği illere Türkiye’nin her yerinden yapılan yardımlar ulaştırılmaya devam ederken, Kaymakamlık ve Boğazlıyan Belediyesi başta olmak üzere belde belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları da yardım için harekete geçti.

Kahramanmaraş-Pazarcık merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem sonrası tüm Türkiye tek yürek oldu. İlçemizde de Kaymakamlık ve Boğazlıyan Belediyesi başta olmak üzere belde belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları yardım toplamak için harekete geçti. Boğazlıyan’da ana yardım toplama noktası ise İtfaiye hizmet binası olarak belirlendi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde deprem sonrası Boğazlıyan’da da yardım seferberliği başlatıldı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, sivil toplum kuruluş başkanları ile bir araya gelerek; Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 şehirde yıkıma yol açan deprem sonrası yardım seferberliğini başlattı.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Öcal Öcalan, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kılıçaslan, Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Erkoç, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Demiroğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Hatip ile bir araya gelen Başkan Coşar, “Birlik ve beraberlik içerisinde, bu zor günleri dayanışmayla atlatacağız” dedi.

Sosyal medya üzerinde kampanya ile alakalı bir açıklama yapan Başkan Gökhan Coşar, “Haydi Boğazlıyan, Belediyemiz ve Sivil toplum kuruluşlarımız ile ülkemizin pek çok yerinde hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız için battaniye, uyku seti, çocuk bezi, su, ısıtıcı, kışlık kıyafet, bot vs. destek sağlayacağız. Hiç kullanılmamış olan malzeme desteklerinizi Boğazlıyan Belediyesi itfaiye hizmet binasına getirebilirsiniz.

Destekte bulunmak isteyen hemşehrilerimizin; (0354) 645 20 00 – (0354) 645 49 90 – (0537) 368 23 72 numaralı telefonları aramaları durumunda ekiplerimiz yardım malzemelerini adreslerinden teslim alacaktır” açıklamasında bulundu.

Öte yandan İlçe Kaymakamı Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan’da vatandaşlar tarafından yapılan yardımların toplandığı merkezi ziyaret etti.

Sivil Toplum Kuruluşları da sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla destek çağrısında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM