• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Boğazlıyan Seni Unutmayacak

Boğazlıyan Seni Unutmayacak

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Boğazlıyan’da özellikle 15 Temmuz Darbe girişimi gecesi ve sonrasında  görevini titizlilikle yürüten, yargılama faaliyetlerini daha sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayan Başsavcı Murat Dilsiz,  Hâkimler ve Savcılar Kurulu 2018 yılı Adli Yargı Kararnamesi kapsamında Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

-“BAŞSAVCI DİLSİZ, ARTIK BİTLİS’İN BAŞSAVCISI”-

HSK, 2018 yılı adlî ve idarî yargı ihtiyaç kararnamelerine ilişkin çalışmalarını sonuçlandırılarak karara bağladı. Buna göre, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2018 yılı İdari ve Adli Yargı Kararnamesini tamamladı. HSK, yaz kararnamesine göre hâkim ve savcıların görev yeri değişti.

-“BOĞAZLIYAN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA KEMER SAVCISI ATANDI”-

Buna göre, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığına atanırken, Kemer Cumhuriyet Savcısı Murat Şahin ise Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Kararnamede; ayrıca Boğazlıyan Hâkimi Zeynep Mert Dilsiz, Bitlis Hakimliğine, Boğazlıyan Cumhuriyet Savcısı Murat Alkan, Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına, Boğazlıyan Hakimi Dilan Şahin, Ağrı Hakimliğine atanırken, İmranlı Hakimi Oya Turgut ise, Boğazlıyan Hakimliğine atandı.

-“BAŞSAVCI DİLSİZ; KRİTİK GÖREVLERDE BULUNDU”-

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Başsavcı Murat Dilsiz, gerek daha önceki görev yaptığı yerlerde gerekse Boğazlıyan’da önemli çalışmalara imza attı.

Özellikle 15 Temmuz Darbe girişimi gecesi ve sonrasında Boğazlıyan’da görevini titizlilikle yürüten Başsavcı Dilsiz, yargılama faaliyetlerinin daha sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayarak, hukuki ve kanunlara uygun bir şekilde düzeni sağlama gibi önemli görevlerde bulundu.

15 Temmuz sonrası hemen hemen her akşam Boğazlıyan’da “Demokrasi” nöbetlerine de katılan Başsavcı Dilsiz, Boğazlıyan halkının takdirini kazanmıştı.

Çalışkanlığı ve dostluğuyla gerek Adliye personelinin gerekse ilçe halkının büyük beğenisini kazanan ayrıca adaletin bir hizmet olduğunu her fırsatta dile getiren, yargılama faaliyetleri kapsamında hassas terazi dengesinden hiç bir zaman ödün vermeyen Başsavcı Murat Dilsiz’i Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi ailesi olarak tebrik ediyor, yeni görevinde başarılarının devamını diliyoruz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM