• DOLAR
  13,5233
  %0,38
 • EURO
  15,3152
  %0,29
 • ALTIN
  797,39
  %0,49
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
BOĞAZLIYAN SİNEMA’YA KAVUŞTU

BOĞAZLIYAN SİNEMA’YA KAVUŞTU

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, yeni hizmetleri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. İçerisinde nikah ve konferans salonu ile sinema ve tiyatro gösterim kapasitesine sahip olan Kültür Merkezi kapılarını sinema için de açacak.

Ortak iletişim alanı sağlayan ve kültürel belleği bütünleyen, gelecek nesillere anlatarak bağ kurmamıza vesile olan ve yıllardır özlemle beklenilen sinema salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu ve belediye meclis üyeleri Faruk Özalp, Uğur Paşaoğlu, Ferhat Çil ve Zafer Aygüner’le birlikte sinema salonunda incelemelerde bulundu, pandemi kuralları çerçevesinde ilk film izlendi.

Boğazlıyan’ın önemli bir ihtiyacı olan sinema salonu kapılarını sinema severler için açacak. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, sinemanın, sanat ve kültür açısından oldukça büyük bir etken olduğuna değindiği konuşmasında, “İçerisinde nikah ve konferans salonu ile sinema ve tiyatro gösterim kapasitesine sahip çok yakışan bir eseri kültür sanat, fikir düşünce, yenilik ve gelecek merkezi olarak ilçemize kazandırdık” dedi.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİMİZ SÜRECEK

Boğazlıyan’ın her alanda büyümesiyle sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verdiklerini aktaran Başkan Coşar, insanların sosyal ihtiyaçlarının da olduğunu söyledi. Bu kapsamda içerisinde nikah ve konferans salonu ile sinema ve tiyatro gösterim kapasitesine sahip olan Kültür Merkezi’nin kapılarını sinema için de açacağını söyleyen Başkan Coşar, “Hem ilçemizde , hem de ülkemizde sosyal ve kültürel yapı itibari ile bu tür sosyal ihtiyaçlar önemli. İnşallah kısa süre içerisinde covid-19 virüsünden kurtulup, sinema salonumuzu halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” diye konuştu.

Sanatın gençlerin motivasyonunda, yaşamın doğru algılanmasında, hedeflerinin belirlenmesinde çok değerli bir araç olduğunu düşündüğünü kaydeden Başkan Coşar, “Genç nüfusa sahibiz. Sosyal anlamda da gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bir dizi etkinliklerimiz ve projelerimiz uygulanıyor. Yeni açtığımız sinema salonumuz bunlardan sadece bir tanesi. Gelişen, değişen, büyüyen ve bölgenin en önemli ilçelerinden olma yolunda hızla ilerleyen Boğazlıyan’ımız her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. En güzel hizmetleri halkımız ile paylaşmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kültür ve Sanat etkinliklerini aktif bir şekilde devam ettirmeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan         Gökhan Coşar, “İhtiyaca ve sosyal işleyişe büyük katkı sağlayacak olan kültür merkezimiz güzelde bir çalışmanın örneği oldu.  Bu projenin Boğazlıyan’ımıza hayırlar getirmesini ve güzellikler katmasını ve hayırlı olmasını diliyorum. Sanatsal ve kültürel faaliyetler kapsamında ‘7’den 77’ye Sinema etkinliğimizi hizmetlerin en güzeline layık olan Boğazlıyanlı hemşerilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Vatandaşlarımız bir arada film izlemenin keyfini yaşayacaklar” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ise, sinema salonunun açılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bu önemli kültürel ve sanatsal tesisi Boğazlıyan’a kazandırdığı için Belediye Başkanımız sayın Gökhan Coşar’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

06.01.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM