• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR

BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR

İlçede yapmış olduğu hizmet ve yatırımlarla geleceğe yön veren ve gündemden düşmeyen Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçede eksikliği hissedilen taziye evinin temellerini attı. Başkan Coşar’ın hazırladığı projeyi sahiplenen İş İnsanı hemşehrimiz Bekir Türkmen, taziye evinin yapımını üstlenerek takdir topladı. Başkan Coşar, taziye evinin iki ay gibi kısa sürede tamamlanacağını ve Belediye tarafından taziye evinin yanına yeni tesisler kazandırılacağının da müjdesini verdi.

Boğazlıyan halkının yaşam kalitesini ve standardını yükselmesi noktasında sosyal ve kültürel çalışmalarla sık sık gündeme gelen ve eksikliği hissedilen yatırımları bir bir Boğazlıyan’a kazandıran Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan’ın ihtiyacı olan taziye evinin temelini attı.

“YENİ TESİSLER DE KAZANDIRILACAK”

İlçe Şehir Mezarlığı’nın karşısında bulunan alan üzerinde yapılacak olan 504 metrekarelik alan üzerinde yapılacak olan taziye evinin masraflarını karşılamak isteyen Çelikel Tarım’ın sahiplerinden Bekir Türkmen ve kardeşlerinin böylesi anlamlı talebini geri çevirmeyen Başkan Coşar, taziye evinin yanına da Belediye olarak yeni tesisler kazandıracaklarını aktardı.

Kurban kesilmesi ve dualarla temeli atılan Taziye evinin Boğazlıyan’daki büyük bir eksikliği gidereceğini ifade eden Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Türkmen Ailesi’ne katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yüreğini iyilik için ortaya koyanların gücüyle daima Boğazlıyan’da huzur ve bereketin olacağını anlatan Başkan Coşar, “İnşallah iki ay içerisinde tamamlanmış olacak. İçerisinde mescid, mutfak, salon, abdesthane, bay ve bayan tuvaletler olmak üzere toplam 504 metrekareden oluşacak taziye evi ilçemize yakışır bir eser olacak” dedi.

Başkan Coşar, şunları aktardı.

“Gerçek bir Boğazlıyan sevdalısı ve Hayırsever, Çelikel Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Türkmen ağabeyimiz ile kardeşlerinin büyük destek ve katkısıyla hassasiyetle yaklaştığımız konuların başında gelen bu önemli eseri ilçemiz de hayata geçiriyoruz.

Ben dışarıda ve içeride bulunan diğer hemşerilerimizi böylesi duyarlılığa davet ediyorum. İlçemizdeki eksikliği hep beraber gidermemiz gerekiyor. Herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Ben şahıslarında bütün Çelikel Grubun sahiplerine teşekkür ediyorum. Biz de inşallah geri kalan eksiklikleri tamamlayacağız.

Belediye olarak altyapısını, çevre düzenlemesini biz yapıyoruz. Normalde bütün masraflarını Çelikel Tarım yapıyor. Taziye evi; mescid, mutfak, salon, abdest hane, bay ve bayan tuvaletler olmak üzere toplam 504 metrekareden oluşacak. İlçeye yakışır bir eser olacak.”

Yaklaşık 30 senedir Kayseri’de yaşayan ve bölgenin önemli sanayicileri arasında yer alan hemşehrimiz, hayırsever iş insanı Çelikel Tarım’ın sahiplerinden İsmet Türkmen ise, “Bizler her ne kadar ilçemiz dışında olsak da, yüreğimiz hep Boğazlıyan için atıyor. Boğazlıyan sanayisi kurucusu olan rahmetli babam ve annemin mezarlıkları da burada bulunuyor. Her gelip gidişimizde Taziye evinin eksikliğini hissettik ve bu eksikliği gidermek amacıyla taziye evi yaptırmaya karar verdik.

Böylesi hayra vesile olan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a da sağlamış olduğu imkanlar ve vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM