• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
BOĞAZLIYAN TEK SES TEK YÜREK

BOĞAZLIYAN TEK SES TEK YÜREK

Milletin Zaferi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında; Boğazlıyan Kaymakamlığı önünde toplanan binlerce vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile tören alanına yürüdü. Vatandaşlar, 3 yıl önce olduğu gibi “tek devlet” “tek vatan” tek bayrak” ve “tek millet” sözleriyle bir yandan şehitlerimiz için dualar etti, diğer yandan da FETÖ terör örgütünü kınadı.

                “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün üçüncü yılı kutlamalarında, coşkulu anlar yaşandı. Boğazlıyan halkı 15 Temmuz’un yıldönümünde önceki yıl olduğu gibi sokakları sahipsiz bırakmayarak binlerce vatandaş bir araya geldi.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe girişiminin 3’üncü yıldönümü dolayısı ile ilçemizde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlenen programlar çerçevesinde gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri saat 20:00’de Kaymakamlık önünde başladı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü nedeniyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan, program çerçevesinde vatandaşlar Şelale  Meydanı’nda demokrasi nöbeti için toplandı.

Saatler 20.00’i gösterdiğinde, Boğazlıyan mülki amirleri, STK başkanları ve siyasi parti başkan yöneticileri ve halk ile birlikte Kaymakamlık önünden Şelale Meydanı’na kadar yürüyerek 2016 yılında yapılan darbe girişimini kınadılar.

Yürüyüş esnasında, evlerinin balkonlarından ve sokaklara çıkan halk yürüyüşçülere destek verdiler. Yürüyüş esnasında “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları ile vatandaşlar, ellerinde Türk bayrağı, üzerinde şehitlerin fotoğrafları yer alan tişörtler ve hazırladıkları afişleriyle yürüyüşe destek verdiler.

Yürüyüş sonunda kortejin Meydanı girişi muhteşemdi. Coşkulu kalabalığın, yerlerini almasının ardından program; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı vekili Mehmet Göksu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Teğmen Kamil Çaylı, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Vergi Dairesi Müdürü Murat Sarıerikli, İlçe Müftü vekili Mustafa Taşer, Nakliyeciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kılıçaslan, Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, MHP İlçe Başkanı Ali Akol, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Gaziler ile vatandaşların katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde, katılımcılar slogan ve tekbirler eşliğinde Şelale Meydanı’na ulaştı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip, Kur’an-ı Kerim okundu. Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duasının yapılmasını protokol konuşmaları takip etti.

Açılış konuşmasını Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar yaptı.

Şehitlere ve gazilere minnet borçlu olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Gökhan Coşar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz ve 16 Temmuz’da ülkemiz tarihinin en karanlık, en acı günlerinden birini yaşadı.

Darbe ile, iç savaş ile, açıktan dış müdahale ile yüzleşti. Yok olma tehdidiyle, Anadolu’dan toptan sürülme işaretleriyle karşı karşıya kaldı.

Bu sebeple yapacağımız programlarda bir kez daha o kalkışmayı lanetlemek ve birliğimizi korumanın önemini belirtmek için toplanmış bulunuyoruz.

15 Temmuz 2016 gecesi memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş, bir ihanet çetesi karşısında vakur, cesur ve alicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan; vatanına, milletine, milli iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan aziz milletimizin onurlu duruşu her türlü takdirin üzerindedir.

Dün istiklal mücadelesinde olduğu gibi, bugün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı, hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını devlet, millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yad etmek, bıraktıkları onurlu mirası gelecek nesillere aktarmak için kurumlarımız ve Boğazlıyan Belediyemiz tarafından toplumsal bilince katkı sağlamaya yönelik bu programları yapacağımızı belirtmek isterim.

15 Temmuz şanlı direnişimizin yıl dönümünde; darbe ve iş işgal girişimini savuşturan ve bastıran kurucu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni muhafaza etmemizde Başkomutanlık rolünü ve görevini üstlenen sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyor, 15 Temmuz gecesi şehit olan başta Ömer Halisdemir olmak üzere 251 şehidimizi ve ülke savunmasında bu zamana kadar hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Türk Milleti’nin öz evlatlarının fedakarlıklarını daima hatırlayacağımızın sözünü veriyorum.”

KAYMAKAM SİNANOĞLU: UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu da yaptığı konuşmada; 15 Temmuz’un bir ihanet olduğunu ifade ederek, “Bunu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Başaramayacaksınız, Milletimizi bölemeyeceksiniz, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Vatanımızı parçalayamayacaksınız, Devletimizi yıkamayacaksınız, Ezanları susturamayacaksınız, Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz.”dedi.

Sinanoğlu, konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü:

“Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yönelik Fetö Terör Örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisinin yıldönümüdür. Milletçe bu destansı direnişin gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu gurur ve coşkuyla yaşayan ve bizlere yaşatan Aziz Milletimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu şanlı mücadelede kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimize sağlık, mutluluk içinde bir hayat temenni ediyorum.

15 Temmuz; Türk Milleti’nin karşısına çıkan tüm engelleri milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının somut bir ifadesidir. Milli iradesinin, bağımsızlığının, varoluşunun temel dinamiği olduğunun tüm dünyaya bariz bir mesajıdır.

15 Temmuz gecesi tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen Aziz Milletimiz, bölgesinde dünyada ve mazlum İslam Alemi’nde gönül büyüğü, abi ve hami konumunu pekiştirmiştir.

Milletin olduğu yerde başka bir güç yoktur. Halkın iradesinin bulunduğu yerde başka hiçbir güç yoktur. Hiçbir siyasi oluşum, hiçbir devlet, millet, organizasyon halkın karşısına çıkamaz.

15 Temmuz’daki ihaneti asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Başaramayacaksınız, Milletimizi bölemeyeceksiniz, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Vatanımızı parçalayamayacaksınız, Devletimizi yıkamayacaksınız, Ezanları susturamayacaksınız, Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz.” dedi.

Konuşmalar sonrasında dev ekrandan 15 Temmuz belgeseli izlettirildi. Şiirlerin okunmasına müteakip Boğazlıyan Müftülüğü ilahi Grubu tarafından ilahi dinletisi sunuldu. Tören alanında sela okunmasının ardından Sabah Namazı’na kadar demokrasi nöbeti tutuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM