• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
BOĞAZLIYAN TEK YÜREK OLDU

BOĞAZLIYAN TEK YÜREK OLDU

Henüz 2 aylıkken SMA Tip 1 hastalığına yakalanan 6 aylık Eslem Fatma bebeğin sağlığına kavuşması için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Boğazlıyan Belediyesi’nce düzenlenen müzik dinletisi etkinliği yoğun ilgi gördü.

Genetik ve ölümcül bir kas hastalığı olan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan 6 aylık Eslem Fatma Altındağ için Boğazlıyanlı vatandaşlar tek yürek olurken, usta sanatçı Mümin Sarıkaya ise seslendirdiği şarkılarla Boğazlıyan halkına unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

6 aylık Eslem Fatma bebeğin sağlığına kavuşması için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Boğazlıyan Belediyesi’nce düzenlenen müzik dinletisi etkinliğinde toplanan gelir, Eslem Fatma’nın tedavisi için kullanılacak.

“KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ KAPISINI BU KEZ ESLEM FATMA İÇİN AÇTI”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tarafından Boğazlıyan halkının hizmetine sunulan ve çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapan Boğazlıyan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi bu kez kapısını Eslem Fatma için açtı.

Bürokrasi, siyaset, STK ve iş dünyası ile çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte “Eslem Fatma”yı hep birlikte destek olalım mesajı verildi.

“BAŞKAN COŞAR’IN ÇAĞRISI YERİNİ BULDU”

(SMA) Tip 1 hastası olan 6 aylık Eslem Fatma Altındağ için Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın çağrısı yerini buldu. “Hep beraber dayanışmayı çoğaltıp el ele verelim. Bütün geliri SMA hastalığı ile mücadele eden minik yavrumuz Eslem Fatma’ya ulaştırılıp, hep beraber dayanışmayı çoğaltıp umut olalım” mesajına Boğazlıyan halkı kayıtsız kalmadı.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihat Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu, Baro Temsilcisi Abdulkadir Gemici, MYO Müdürü Mustafa Kocakaya ile AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç, STK temsilcileri, iş dünyası ve yüzlerce Boğazlıyan halkı Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan 6 aylık Eslem Fatma Altındağ için tek yürek oldu.

“GÜZEL SESİ İLE BÜYÜLEDİ”

Programda sahne alan yerel müzisyenler ile usta sanatçı Mümin Sarıkaya, seslendirdiği şarkılarla Boğazlıyan halkına unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

“BAŞKAN COŞAR; TEŞEKKÜR ETTİ”

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, program sonrası yaptığı açıklamada; tüm Boğazlıyan halkına bu anlamlı desteklerinden dolayı teşekkür ettiği konuşmasında; “Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 6 Aylık Eslem Fatma Altındağ isimli bebek için, bu akşam sahnede yer alan değerli sanatçımız Mümin Sarıkaya’ya ve genç müzisyenlerimize anlamlı etkinlik nedeniyle emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

SMA hastası Eslem Fatma bebeğimizin bir an evvel sağlığına kavuşması için düzenlediğimiz müzik dinletisi etkinliğine katılım sağlayan, destek veren ve iyiliği çoğaltan güler yüzlü, gönlü güzel hemşehrilerime yürekten sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Coşar, “Bu etkinliği yapma amacımız hem birlik ve beraberlik ortamını kurmak hem de Eslem Fatma bebek için yardım toplamak. Böyle etkinliklerle insanları bu gibi hassas konularda bilinçlendiriyor ve müzik dinletisiyle güzel vakit geçirmelerini sağlayıp SMA hastası bebeğin tedavisine katkı sağlamış olduk” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM