• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
BOĞAZLIYAN TOKİ KURASINI BEKLİYOR

BOĞAZLIYAN TOKİ KURASINI BEKLİYOR

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde Boğazlıyan’da aday listelerinin açıklanmasının ardından gözler hak sahiplerinin belli olacağı kura çekimine çevrildi. Kura çekiminin 20-21 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşmesi bekleniliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından açıklanan ‘Yüzyılın Projesi’ kapsamında Boğazlıyan’a 315 konut, Yenipazar’a ise 79 konut yapılacak.

Proje kapsamında; 2+1 daireler 608 bin TL ve 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 3+1 daireler ise 3 bin 851 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bulacak.

Düşük ve orta gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ sosyal konut projesi kura tarihleri açıklandı.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı konut projesinde TOKİ kura çekimi tarihi netleşti.

Buna göre, Boğazlıyan’da heyecanla beklenen kura çekiminin 20-21 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşmesi bekleniliyor.

Şuana kadar çekilen kuralarda binlerce şehit ailesi ve gaziler ile engelli, emekli, genç ve diğer kategorideki vatandaş asil ve yedek olarak hak sahibi oldu.

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı, TOKİ Başkanlığınca 250 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Yozgat il geneline yapılacak olan toplam 1882 adet konutun hak sahiplerinin belirleneceği kura çekimi 20-21 Aralık tarihleri arasında saat 10.00’da Yozgat Belediyesi Büyük Sinemada noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Sosyal konut projesi çerçevesinde Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çekerek, Merkez, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli ve Yenifakılı ilçelerine toplam 1882 konut yapılacak.

“YÜZYILIN PROJESİ”

“BOĞAZLIYAN’A DA YAKIŞACAK”

Boğazlıyan’da başarılı çalışmaları ile dikkat çeken, her çalışma ve projesi takdirle karşılanan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından açıklanan ‘Yüzyılın Projesi’ kapsamında Boğazlıyan’a 315, Yenipazar beldesine ise 79 konut yapılacağının müjdesini Boğazlıyanlılarla paylaşmıştı. Coşar’ın çabaları ve ısrarlı takibi ile vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM