• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,03
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %5,16
BOĞAZLIYAN TOMOGRAFİ’YE KAVUŞTU

BOĞAZLIYAN TOMOGRAFİ’YE KAVUŞTU

Bir çok konudaki sağlık sorununun tespitinde kullanılan ve Boğazlıyan halkının yıllardır beklediği ve tıbbi görüntülemede tomografi gereksinimlerinin karşılanması yönünde önemli bir hizmetin hastaneye kazandırılmasında büyük emek ve katkısı olan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tomografi cihazının ilçe ve bölge halkına hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sağlık alanında önemli gelişmelere imza atmaya devam eden Boğazlıyan Devlet Hastanesi, teknolojinin en yeni ürünü olan bilgisayarlı tomografi cihazını hastaların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişim ve gayretleriyle ilçeye kazandırılan tomografi cihazı, kurulumunun yapılmasıyla birlikte kısa süre içerisinde Boğazlıyan ve bölge halkına hizmet verecek.

Boğazlıyan’da son yıllarda yaptığı başarılı çalışmaları ve pandemi salgınına rağmen krizi fırsata çevirerek, ilçe tarihinin en büyük yatırım ve hizmetlerde imzası bulunan Başkan Coşar, yatırımdan istihdama, belediye hizmetlerinden kurum ve kuruluşların da daha verimli ve kaliteli hizmet verebilmeleri için çalışmalarını artırarak sürdürüyor.

Bu kapsamda; Boğazlıyan ve bölge halkının yıllardır beklediği ve tıbbi görüntülemede tomografi gereksinimlerinin karşılanması yönünde önemli bir hizmetin hastaneye kazandırılmasında büyük emek ve katkısı olan Başkan Gökhan Coşar, ilçede sağlık hizmetlerinin de en iyi ve kaliteli bir şekilde sürdürülmesi adına hastaneye kurulan cihaz ile vatandaşların diğer sağlık kuruluşlarına sevkine gerek kalmayacağını, daha nitelikli yerinde görüntüleme ve sağlık hizmetinin verilmesinin sağlanacağını, kurulumunun tamamlanarak hizmete sunulması ile birlikte tomografi cihazı acil ve travmatik vakalarının teşhis ve tedavisinde önemli bir yere sahip olacağını ve ilçede sağlık hizmeti veren hastanenin kapasitesini ve niteliğini yükselteceğini söyledi.

Boğazlıyan Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden ve burada Hastane Başhekimi Dr. Güner Yaman’la bir süre görüşen Belediye Başkanı Gökhan Coşar, açıklamasında; tomografi cihazının ilçeye ve bölgeye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Boğazlıyan başta olmak üzere, çevre ilçelerde yaşayan vatandaşların tomografi çektirmek için il merkezlerine gitmek durumunda kaldığına işaret eden Başkan Coşar, “Boğazlıyan Devlet Hastanesi Başhekimiz Dr. Güner Yaman tomografi cihazının büyük ihtiyaç olduğunu, Boğazlıyan başta olmak üzere çevre ilçe ve beldelerden yüzlerce hastanın il merkezlerine sevk edilmek durumunda kaldığını ifade etti.

Hiç vakit kaybetmeden İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak talebimizi ilettik. Bu talebimizde ısrarlı ve kararlılığımız sonrasında Bakanlık Boğazlıyan Devlet Hastanemize tomografi cihazını gönderdi.

Hastane içerisinde bir bölüm ayrılarak cihazın kurulumu hazır hale getirildi. İnşallah kısa bir süre içerisinde tomografi cihazı bölge halkımıza hizmet vermeye başlayacak” açıklamasında bulundu.

-“BAŞKAN COŞAR; TÜM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ”-

Başkan Gökhan Coşar, ayrıca, bu cihazın ilçeye kazandırılmasında emekleri bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Fuat Oktay’a, Adalet Bakanı sayın Bekir Bozdağ’a, Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca’ya, Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı sayın Yusuf Başer’e, Yozgat Valisi sayın Ziya Polat’a, İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin’e ve Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Güner Yaman’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM