• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
BOĞAZLIYAN’A 250 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

BOĞAZLIYAN’A 250 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

BAŞKAN COŞAR FARKI

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, hem ilçe ekonomisi ve istihdamına hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması için titizlikle hazırladığı “Boğazlıyan OSB” alanına bu yıl 11 firma temel atacak.

Yaklaşık Maliyeti 250 Milyon dolar olan OSB alanında önemli gelişmeler yaşandı.

Boğazlıyan’ın geleceğine ışık tutacak projeler için Ankara’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaret etti. Ziyarette yeni yatırımlarla birlikte yapılması planlanan projelerle ilgili bilgiler sunan Başkan Coşar, OSB ile birlikte İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlık Merkezi ve 112 Hizmet Yeni Binası ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası, Boğazlıyan – Yozgat Atatürk Yolu yapım işi ve TOKİ 315 konut projesinin onayı yapılarak yatırım programına alındığını ve ihale aşamasına geçildiğinin müjdesini verdi.

Boğazlıyan’da Belediye Başkanı Gökhan Coşar, başkanlığında Belediye tarihinde rekora doğru koşmaya devam ediyor. Ankara’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaret etti.

“BOĞAZLIYAN’A MÜJDELER VERDİ”

Boğazlıyan için tarihi günlerden birisinin yaşandığı ziyarette hemşerimiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı Külliye’de ziyaret eden Başkan Coşar, Oktay’a yeni yatırımlarla birlikte yapılması planlanan projelerle ilgili bilgiler sundu.

Hem ilçe ekonomisi ve istihdamına hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması için titizlikle hazırlanılan “Boğazlıyan OSB” alanına bu yıl 11 firma temel atacak.

Boğazlıyan OSB’nin hayata geçmesi ile birlikte yüzlerce çalışanı, yatırım değeri, üretimi, ihracatı, istihdamı ve ekonomiye katkısı ile bölgenin lokomotifi olacak.

Çalışmaları ve projeleriyle tüm gönüllere dokunan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, belediye tarihinde rekora doğru koşmaya devam ediyor. İlçenin uzun yıllardır hasret kaldığı, yatırım ve projeleri bir bir vatandaşın hizmetine sunan, hayata geçecek olan yeni yatırım ve projeler ile de adından söz ettiren ve dokunmadık gönül, çalmadık kapı bırakmayarak gönülleri fetheden Başkan Gökhan Coşar’ın çalışmaları takdirle karşılanmaya devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Coşar, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğu belirterek, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendi’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ziyaret ettik. İlçemizde yakın zamanda başlayacak olan yeni yatırımlarla birlikte yapmayı planladığımız projelerle ilgili bilgiler sunduk” dedi.

“Bütün hemşehrilerime önemli müjdeler vermek istiyorum” diyen Başkan Coşar, şunları aktardı.

“Sanayi ve üretimin kalbi olacak Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sanayi, üretim ve istihdam nabzının atacağı Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgemizde yatırım yapacak ve bu yıl içinde temel atacak olan 11 firmanın toplam yatırım bedeli yaklaşık 250 milyon dolardır. İlçemizi geleceğe taşıyacak, istihdam olanaklarını artıracak bu yatırımlar konusunda önemli görüşmeler gerçekleştirdik.

Ayrıca; İlçemizin ihtiyaçlarına karşılık verecek İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlık Merkezi ve 112 Hizmet Yeni Binası yatırım programına alındı ve ihale aşamasına geçti.

Boğazlıyan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası yatırım programına alındı ve son aşamaya geldi.

TOKİ 315 konut projesinin onayı yapıldı ve ihale aşamasına geçti. Boğazlıyan – Yozgat Atatürk Yolu yapım işi başlayacaktır.”

Başkan Coşar, sözlerine; “Bizleri makamında kabul eden Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendi’ye, yaşam kalitesi yüksek bir Boğazlıyan inşa etmek için hayata geçireceğimiz yatırım ve hizmetlerimize büyük desteklerinden dolayı şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum” diyerek tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM