• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
BOĞAZLIYAN’A DEĞER KATIYOR

BOĞAZLIYAN’A DEĞER KATIYOR

Boğazlıyan’da 2000 yılından bu yana bakırdan dekoratif ürünler ve gözlük çerçevesi üretimi yapan Base Metal’de incelemelerde bulunan İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, firma yetkililerine Boğazlıyan’a ve ülkeye yaptıkları yatırım ve istihdamdan dolayı teşekkür etti.

                İlçemizde 2000 yılından itibaren bakırdan dekoratif ürünleri imalatı ile gözlük çerçevesi yapan Base Metal, başta Amerika Birleşik Devletleri ve kutsal topraklar olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ürünlerini ihraç ediyor. Hem Boğazlıyan hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan firma Yozgat’tan gerçekleştirilen ihracatın yüzde 60 ila yüzde 70’ine yakınını ihraç ediyor.

KAYMAKAM OKUMUŞ; FABRİKAYI GEZDİ

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, firma yetkilisi Adan Karamıstıkoğlu ile bir süre görüştü. Fabrikayı gezen Kaymakam Okumuş, hem istihdama hem de ülke ekonomisine katkılarından dolayı firma yetkililerine teşekkür etti.

İlçemizde 19 yıldır faaliyet gösteren firma, dekorasyon ve el sanatları ağırlık olmak üzere bakırdan banyo, mutfak ve bahçe eşyaları ile gözlük çerçevesi imal ederken, hem ilçe hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

                Firma ortaklarından Adnan Karamıstıkoğlu, fabrikada incelemelerde bulunan Kaymakam Fatih Okumuş’a fabrika hakkında bilgiler verdi.

Boğazlıyan’da fabrikada uzun yıllar bakır, pirinç, alüminyum ve paslanmaz metallerden el sanatlarına yönelik ürünler imal ettiklerini aktaran Karamıstıkoğlu, yaklaşık olarak 4 bin farklı ürün imal ettiklerini ve ayrıca gözlük çerçevesi imalatı yaptıklarını söyledi.

Firmada üretilen ürünlerin tamamının ihraç edildiğini dile getiren Karamıstıkoğlu, son teknolojileri kullanarak üretim yaptıklarını aktardı. Karamıstıkoğlu, “Entegre seri imalat yaparak, taleplerin uygun fiyatlarla en kısa süre içerisinde yerine getirmekteyiz. Ham madde ve ana girdiler işletmemize alındıktan sonra dışarıya bağımlı kalmaksızın, ürün tasarımı dahil bütün işlemler kendi tesislerimizde yapılmakta ve her aşamada yoğun kalite kontrolü uygulanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Karamıstıkoğlu; “Türkiye pazarında üretilen kırılmaz gözlük diye adlandırılan gözlükler üretiyoruz. Bu nedenle bizim ürünlerimiz, ithal ürünlere göre daha çok talep görüyor. Türkiye’deki gözlük çerçevelerinin yaklaşık yüzde 35’i karşılıyor ve yılda yaklaşık 600 bin gözlük çerçevesi üretiyoruz. İşletmeye tel olarak gelen ham madde, bir yandan makineler yardımıyla diğer yandan da titizlikle yürütülen el işçiliğiyle işleniyor. Kadınların da aralarında bulunduğu işçilerin ince dokunuşlarıyla şekillenen tel, 75 farklı aşamadan geçirilerek gözlük çerçevesi haline getiriliyor” ifadelerinde bulundu.

Ziyarette; Fabrikayı gezen ve işçilerle de bir süre sohbet eden Kaymakam Fatih Okumuş’un ziyaretine İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu ve İlçe Emniyet Müdürü Hasan Şahin de eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM