• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN’A DOKTOR TAKVİYESİ

BOĞAZLIYAN’A DOKTOR TAKVİYESİ

Sağlık Bakanlığı tarafından “Devlet Hizmet Yükümlülüğü” kapsamında Boğazlıyan’a 14 doktorun ataması gerçekleştirildi.

Son yıllarda sağlık alanında büyük atılımların yaşandığı Yozgat ve ilçelerinde görevlendirilmek üzere 23 Uzman, 145 Pratisyen Hekim olmak üzere toplam 168 doktorun kadro tahsisi gerçekleştirildi.

Atamalar kapsamında Boğazlıyan Devlet Hastanesi’ne 13, Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğüne 1 olmak üzere 14 Pratisyen Hekimin ataması yapıldı.

Son yıllarda sağlık sektöründe büyük gelişmeler yaşanan Yozgat ve ilçeleri, sağlık hizmetlerinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan doktor takviyesiyle daha güçlü bir şekilde hizmet verecek. Toplamda 168 doktorun atanmasıyla bölge halkının sağlık ihtiyaçlarına daha etkin bir şekilde yanıt verilmesi hedefleniyor.

AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığımız tarafından “Devlet Hizmet Yükümlülüğü” kapsamında Yozgat Merkez ve ilçelerimizde görevlendirilmek üzere 23 Uzman, 145 Pratisyen Hekim olmak üzere 168 doktorun KADRO TAHSİSİ gerçekleştirildi. Yozgat‘ımıza hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Her şeyin başı sağlık. Sağlık Bakanlığımız tarafından “Devlet Hizmet Yükümlülüğü” kapsamında Yozgat Merkez ve ilçelerimizde görevlendirilmek üzere 23 Uzman, 145 Pratisyen Hekim olmak üzere 168 doktorun kadro tahsisimiz yapılmıştır. Birlik ve beraberlik için Yozgat’ımız için” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde uzun bir süredir eksikliği hissedilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı pozisyonuna atama yapılmış ve poliklinik geçtiğimiz hafta hasta kabulüne başlamıştı.

Sağlık Bakanlığı’nın bu atamalarla bölgeye büyük bir destek sağladığı ve Yozgat’ın sağlık hizmetlerinin daha da güçlendirildiği kaydedildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM