• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Boğazlıyan’a Oran’dan Proje Desteği

Boğazlıyan’a Oran’dan Proje Desteği

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından ORAN’a sunulan “Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi” projesi kapsamında 3 proje desteklenecek. Yaklaşık 1 Milyon TL civarında bir kaynak Boğazlıyan’a aktarılacak.

T.C. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından proje teklif çağrısına çıkılan “Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi” mali destek programları sonuçlandı. Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 3 proje de desteklenmeye uygun görüldü.

İlçenin kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç analizinin yapılarak hedeflerin belirlendiğini belirten Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu “2018 yılı hedefleri içerisinde yer alan üç önceliği projelendirerek Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mali Destek Programına sunduk. Dezavantajlı kesimlerimizden olan kadınlarımızın sosyal hayata katılımları, eğitimde yenilikçi uygulamalar ve gençlerimizin spor ve değişik aktivitelerle zararlı alışkanlıklardan korunmasına yönelik hazırladığımız projeler ORAN tarafından desteklenmeye uygun görüldü” dedi.

1.000.000 TL civarında bir kaynağın aktarılacağını söyleyen Kaymakam Sinanoğlu, projeler hakkında şu bilgileri verdi.

“Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından sunulan Boğazlıyan Hanımeli El Ürünleri ve Yiyecek Pazarı Projesi ile dezavantajlı kesimlerimizden olan kadınlarımızın ürettikleri el ürünleri ve yiyecekleri satarak ev ekonomisine katkı sağlamaları, değişik eğitim, faaliyetlerle sosyal hayata katılımlarının sağlanması hedeflenmiştir. Bu kapsamda inşa edilecek iş merkezinin kadınlara satış yapmaları amacıyla tahsis edilmesi, ortak kullanım alanlar ile katma değer ürünler üretilmesi ve sosyal ve sportif etkinlikler düzenlenmesi, kooperatifleşme yoluyla sürdürülebilirliğin sağlanması ve e-ticaret yoluyla ulusal pazarlara satış yapmaları sağlanacaktır.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Boğazlıyan’da Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar adlı proje ile eğitimde akademik başarının artırılması başta olmak üzere 21.yy. becerilerinin kazandırılması, aritmetik işlem ve problem çözme becerilerinin artırılması ve üstün yetenekli çocukların eğitim materyalleri ile desteklenerek önünün açılması amaçlanmıştır. Proje ile okullarımıza Kodlama ve Robotik Atölyeleri, Sanal Gerçeklik Laboratuvarı, Zeka ve Akıl Oyunları sınıfı kurulumları yapılacaktır. Yine bu kapsamda düzenlenecek eğitimler ile öğretmen yeterliliklerinin artırılarak öğrencilere daha kaliteli eğitim verilmesi sağlanacak sene sonu düzenlenecek eğitim şenliği ile elde edilen sonuçların vatandaşlarımız ile paylaşılacaktır.

Boğazlıyan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz daha önce Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mali Destek Programlarına sunduğu projelerle iki defa üst üste desteklenerek semt sahası, motor sporları pisti, kaykay ve paten sahası, tırmanma alanı, yürüyüş yolu, çocuk oyun grupları, dış mekan kondisyon aletleri, dinlenme parkı gibi birçok tesisler kurulmuştu. Bu yılki mali destek programında ise Kapalı Spor Salonunun ısıtma sisteminin yapılarak kış aylarında hizmet verilmesi sağlanacak ayrıca Spinbike Kondisyon Bisiklet Salonu kurulacak ve değişik alanlarda birçok spor malzemesi temin edilecektir. Özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın spor ve değişik aktivitelerle zararlı alışkanlıklardan korunmasına yönelik hazırladığımız bu proje ile bir kurum Orta Anadolu Kalkınma Ajansından üst üste üçünce kez desteklenmiş olacaktır.”

Kaymakam Davut Sinanoğlu, İlçeye verdikleri desteklerden dolayı başta Yozgat Valisi Sayın Kemal Yurtnaç, olmak üzere Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerine, ajans çalışanlarına, Projeleri hazırlayan Kaymakamlık proje ofisi sorumlusu Mehmet Akınol

ve tüm personelimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM