• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
BOĞAZLIYAN’A YAKIŞIYOR

BOĞAZLIYAN’A YAKIŞIYOR

Yozgat Valisi Ziya Polat, Boğazlıyan’da eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik alanlarda hayata geçirilen ve yapımı devam eden önemli kamu yatırımlarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. İncelemeleri sırasında Vali Polat’a Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar eşlik etti.

VALİ POLAT BOĞAZLIYAN’DA YATIRIMLARI İNCELEDİ

Vali Ziya Polat, Boğazlıyan’da gerçekleştirilmekte olan kamu yatırımlarını inceledi. Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve yetkililerden bilgi alan Vali Polat, İlçe Merkezi’nde yapımı devam eden yeni Emniyet binası, Kütüphane ve Gazipaşa İlkokulu inşaatlarında incelemelerde bulunup, Boğazlıyan Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Kreş ve Gündüz Bakımevi ile kadın girişimciler Kooperatifini ziyaret etti.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Boğazlıyan’a gelen Yozgat Valisi Ziya Polat’ın ilk durağı Sırçalı Beldesi oldu.

Kaymakam Recep Aydın, Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ile birlikte “Köyde Okuma Etkinlikleri” kapsamında 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin akademik, sosyal yönlerinin gelişimine yönelik ve Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Prof. Dr. Hamdi Temel ve Öğr. Gör. Ferhat Oflezer’in katılımı ile Sırçalı Şehit İdris Öztürk İmam Hatip Ortaokulunun girişimleriyle yapılan programa katıldı. Ardından öğrenciler ile bir araya geldi, öğretmenler ile toplantı yaptı ve taleplerini aldı.

Sırçalı Belediye Başkanlığını da ziyaret ederek Başkan Ferit Koçyiğit’ten beldedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ziya Polat, daha sonra Boğazlıyan’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar tarafından karşılanan Vali Polat, Başkan Coşar’dan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgiler aldı.

İlçe merkezinde yapımı devam eden yeni Emniyet binası, Kütüphane, Gazipaşa İlkokulu, Boğazlıyan Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevini ve kadın girişimcilerin kurmuş olduğu kooperatifi gezerek incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, Boğazlıyan esnaflarına da hayırlı işler dileyip sohbet etti, esnafların taleplerini aldı.

Vali Ziya Polat, ziyaret ve incelemelerde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile Boğazlıyan Belediyesi işbirliğinde ilçede yapımı tamamlanmak üzere olan Kütüphane ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun destekleriyle Boğazlıyan’da yapımına başlanılan ve yıl içerisinde tamamlanacak olan İlçe Emniyet Müdürlüğü binası inşaatında incelemelerde bulundu. Kemaliye Mahallesi’nde yapımına başlanan Gazipaşa Ortaokulu inşaat alanında yetkililerden bilgi alarak, okulun önümüzdeki eğitim öğretim dönemine hazır olacağını söyledi.

“Ürettikçe varız, ürettikçe güçlüyüz”

Boğazlıyan Belediyesi desteğiyle kadın girişimcilerin kurmuş olduğu Kooperatifi de ziyaret eden Vali Polat, “Kadın Girişimci Kooperatifleri aracılığıyla, kadın istihdamının artırılması ve gizli kadın emeğinin değerlendirilerek ekonomiye katılımının sağlanmasını amaçlıyoruz. Güçlenen kadın aileyi, güçlenen aile de toplumu yüceltecektir. 2 olan Kadın Kooperatifi sayımızı son bir yıl içerisinde 18’e çıkarttık” açıklamasında bulundu.

“Başkan Coşar’dan Bilgiler Aldı”

Vali Ziya Polat, Boğazlıyan Belediyesini de ziyaret ederek Belediye Başkanı Gökhan Coşar’dan belediyenin çalışmaları ve yatırımları hakkında bilgi aldı. Başkan Coşar, İlçede son yıllarda birçok alanda önemli yatırım ve projelerin hayata geçirildiğini belirterek, eğitim, sağlık, ulaşım, sosyal ve kültürel alanlarda hayata geçirilen önemli yatırımların Boğazlıyan’a önemli katma değer sağladığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM