• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,67
 • ALTIN
  %0,44
 • BIST
  %-0,15
BOĞAZLIYAN’A YAKIŞIYOR

BOĞAZLIYAN’A YAKIŞIYOR

İç Anadolu’nun en büyük hayvan pazarlarından birisi olan Boğazlıyan Canlı Hayvan Pazarı’na Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatı ile elektronik kantar sistemi kuruldu.

Boğazlıyan’a ekonomik olarak büyük katkı sağlayan ve haftada bir gün kurulan Canlı Hayvan Pazarı’na büyük ve küçükbaş hayvanların tartımı için elektronik kantar sistemi kurularak hizmete sunuldu.

Boğazlıyan Belediyesi’nce hayvancılığın gelişmesine yönelik katkı sunacak projelerde hummalı çalışmalar sürerken, İç Anadolu Bölgesi’nin canlı hayvan ihtiyacının karşılanması konusunda önde gelen ve bölgenin en hareketli pazarı olmakla birlikte ilçe ekonomisinin mihenk taşlarından sayılan Boğazlıyan Hayvan Pazarı’nda elektronik kantar sistemi devreye alındı.

İlçede her alanda hizmet seferberliğini sürdüren Boğazlıyan Belediyesi, bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından birisi olan Modern Boğazlıyan Hayvan Pazarında vatandaşların büyükbaş ve küçükbaş hayvan alım ve satımlarında özellikle kilo konusunda emin olmaları yönünde hayvanları tartmak için elektronik kantar sistemini kurdu.

Hem hayvan satıcılarına hem de hayvan almak için pazara gelen vatandaşlara daha modern bir alanda hizmet sunmak adına yapılan düzenlemeler tam not alırken, İç Anadolu Bölgesi’nin canlı hayvan ihtiyacının karşılanması konusunda önde gelen ve bölgenin en hareketli pazarı olmakla birlikte ilçe ekonomisinin mihenk taşlarından sayılan Boğazlıyan Hayvan Pazarı’nda devreye alınan elektronik sistem memnuniyetle karşılandı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, elektronik kantar sisteminin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Yaptığımız bu çalışma ile vatandaşlarımıza alışverişleri esnasında kolaylık sağlayacağız” dedi.

İç Anadolu Bölgesi’nin canlı hayvan ihtiyacının karşılanması konusunda önde gelen ve bölgenin en hareketli pazarı olmakla birlikte ilçe ekonomisine de büyük katkısı olan Boğazlıyan Hayvan Pazarı’nda başlatılan çalışmaları belirli bir noktaya getirdiklerini dile getiren Başkan Coşar, “Boğazlıyan canlı hayvan pazarı geniş bir bölgeye hitap ediyor. Boğazlıyan’ı bölgede cazibe merkezi haline getirmek için başlattığımız projelerimiz hızla devam ediyor. Modern Boğazlıyan Hayvan Pazarında vatandaşların büyükbaş ve küçükbaş hayvan alım ve satımlarında özellikle kilo konusunda emin olmaları yönünde hayvanları tartmak için elektronik kantar sistemini hizmete sunduk” şeklinde konuştu.

01.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM