• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN’A YENİ EĞİTİM YUVASI

BOĞAZLIYAN’A YENİ EĞİTİM YUVASI

Boğazlıyan yeni bir eğitim yuvasına daha kavuşuyor. Eğitim yatırımlarına bir yenisi daha eklenirken, Kemaliye mahallesine yapılması planlanan 12 derslikli Gazipaşa Ortaokulu’nun 29 Ekim tarihinde hizmete açılması hedefleniyor. Ayrıca; Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile Boğazlıyan Belediyesi işbirliğinde ilçemize yapımına başlanan Kütüphane inşaatında çalışmalar devam ediyor.

İHALEYE ÇIKIP 6 AYDA BİTİRİLECEK

İlçemiz yeni bir okula daha kavuşuyor. Kemaliye mahallesine yapılması planlanan Gazipaşa Ortaokulu’nun 29 Ekim tarihinde hizmete açılması hedefleniyor.

İlçemiz yeni bir eğitim yuvasına daha kavuşuyor. Özellikle Kemaliye Mahallesi bölgesinin önemli bir ihtiyacını karşılayacak ve ilçenin eğitim kalitesine katkı sağlayacak olan Gazipaşa Ortaokulu’nda çalışmalar başladı.

Okul bir çok özelliği ile Boğazlıyan’ın eğitim alanında önemli bir ihtiyacını karşılayacak ve eğitim kalitesini de artıracak.

“Vali Polat ve Başkan Coşar incelemelerde bulunmuştu”

Geçtiğimiz hafta Boğazlıyan’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, beraberinde Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Gülnar ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile birlikte protokol üyelerini katılımı ile yapımı planlanan 12 derslikli Gazipaşa Ortaokulu alanında incelemelerde bulunmuştu.

Boğazlıyan Kemaliye mahallesine yapılması planlanan Gazipaşa Ortaokulu inşaatı alanında incelemelerde bulunan Vali Ziya Polat, yetkililerden bilgi alıp, burasının hızlı bir şekilde ihaleye çıkartılıp, 6 ayda teslim edilmesinin planlandığını ifade etmişti.

Vali Polat, ayrıca ‘Her İlçemize Güzel 1 Kütüphane Hedefiyle’ Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile Boğazlıyan Belediyesi işbirliğinde ilçemize yapımına başlanan Kütüphane inşaatında incelemelerde bulunup, gençlerimiz okusun, düşünsün ve üretsin istiyoruz ifadelerini kullanmıştı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, İlçemizde yapılan çalışmalarda en fazla önemsediğimiz konuların başında eğitimin geldiğini vurgulayıp, Boğazlıyan Belediyesi olarak eğitim alanında yapılan her türlü çalışmaya destek vermeye gayret ettiklerini, bu anlamda ilçemiz yeni bir eğitim yuvasına daha kavuşacağını belirtmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM