• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
BOĞAZLIYAN’DA FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ AÇILDI

BOĞAZLIYAN’DA FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ AÇILDI

Sağlık alanında ortaya çıkan yenilikler ve teknolojiler Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde de uygulanıyor.

Boğazlıyan Devlet Hastanesinde ilk olma özelliğini taşıyan Fizik Tedavi Ünitesi açılarak uzman doktor eşliğinde hasta kabulüne başladı.

Hastane bünyesinde oluşturulan ünite için gerekli tıbbi cihaz ve donanım alınarak fizik tedavi ünitesi hizmet vermeye başladı.

“BOĞAZLIYAN İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM”

Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde vatandaşların konforlu bir şekilde tedavi görebilmesi için kurulan ünitede Bel, Boyun ve Sırt ağrısından Parkinson’a Sinir sıkışmasından Felç ve Yaralanmalara kadar onlarca hastalığın tedavisi yapılabilecek.

Başhekim Dr. Güner Yaman, yeni hizmete giren Fizik Tedavi Ünitesi ile birlikte vatandaşlara etkin bir sağlık hizmeti sunulacağını belirterek, “Uzman doktorumuz eşliğinde hastalarımız konforlu bir şekilde tedavi görebilecekler” dedi.

Modern binası ve hizmet kalitesini her geçen gün artıran Boğazlıyan Devlet Hastanesi hizmet alanını da genişletilmeye devam ediyor. Hastanede ilk olma özelliğini taşıyan Fizik Tedavi Ünitesi vatandaşın hizmetine sunuldu.

Bir yandan COVİD-19’la mücadele eden diğer yandan da hastalarına en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olan Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde açılışı yapılan Fizik Tedavi Ünitesi’yle vatandaşa fizik tedavisi alanında da daha nitelikli sağlık hizmeti sunacak.

Boğazlıyan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Güner Yaman, fizik tedavi ünitesinin hizmete  açıldığını duyurdu.

Hastane bünyesinde oluşturulan ünite için gerekli tıbbi cihaz ve donanım alınarak personel görevlendirilmesi ile birlikte fizik tedavi ünitesinin hizmet vermeye başladığını ifade eden Dr. Yaman, “Boğazlıyan’da ilk olacak fizik tedavi ünitemizin açılışını gerçekleştirdik. Artık vatandaşlarımızın ilçe dışında başka merkezlere gitmesine gerek kalmayacak. Vatandaşlarımızın konforlu bir şekilde tedavi görebilmeleri Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Kezban Yazar ve Ftr. konusunda eğitimli ve güçlü ekibi sayesinde mümkün olacaktır. Fizik Tedavi Ünitemiz ilçemize ve tüm hastalarımıza hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

“HANGİ HASTALIKLAR TEDAVİ EDİLECEK”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinde ; “Serebral Palsi (Cerebral Palsy) Rehabilitasyon- Parkinson Rehabilitasyon – Multiple Skleroz (MS) Rehabilitasyon- Sporcu Yaralanması Sonrası Rehabilitasyon-      Omurilik Yaralanması Sonrası Rehabilitasyon – Yüz Felci Sonrası Rehabilitasyon- Brakial Pleksus Yaralanması Sonrası Rehabilitasyon  – İnme (Felç) – Bel, Boyun ve Sırt Ağrısı Tedavisi – Diz, Omuz, Ağrıları Tedavisi – Skolyoz (Omurga Eğriliği) Tedavisi – Fibromiyalji (Kas Romatizması) Tedavisi – Romatizmal Ağrı Tedavisi – Sinir Sıkışması Tedavisi- Topuk Dikeni Tedavisi – Tenisçi Dirseği Tedavisi – Tetik Nokta Enfeksiyonu  ve Bantlama”nın tedavileri yapılabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM