• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
BOĞAZLIYAN’DA HEYECAN YARATTI

BOĞAZLIYAN’DA HEYECAN YARATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi, hem dar gelirli vatandaşın konut sıkıntısına çözüm olacak hem de oluşturacağı istihdam ve pek çok sektörde sağlayacağı hareketlilikle ekonomiye katma değer olacak. Projenin konutla sınırlı kalmayıp, işyeri edinme imkanı da sunacak. TOKİ tarafından Boğazlıyan’a 315 konut, Yenipazar Beldesine ise 79 konut yapılacak. Yüzlerce Boğazlıyanlı şimdiden heyecanla konutların temelinin atılmasını beklemeye başladı.

“17 İLDE TEMELLER ATILIYOR”

Aralarında Yozgat’ında dahil olduğu 17 ilde temeller 25 Ekim’de atılacak.

Son yılların en büyük inşaat projelerinin başında gelen TOKİ 81 ilde sosyal konut projesi için çalışmalara başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sosyal konut projesine yönelik önemli detaylar paylaşan Kurum, “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi kapsamındaki ilk temellerin17 ilde atılacağını belirterek, “Ankara, Afyonkarahisar, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak’ta 5 bin konutun temeli atılacak” dedi.

“5 Milyon Başvurunun 1 Milyon 714 Bini Gençlere Ait”

Bakan Kurum, ayrıca; “Gençlerimizin bu projeye güvenini başvuruyla birlikte görüyoruz. 5 milyona yakın başvurunun 1 milyon 714 bini gençlerimiz. Bu önemli bir rakam. Gençlerimize, ‘2 bin 280 liradan başlayan taksitle isterseniz ev alabilirsiniz.’ diyoruz. Eğer 2 bin 280 lirayı ödeyemiyorsan arsaya başvurabilirsin. 1100 lira, 1200 lira taksitle 10 yıl faizsiz arsa taksiti. Yani bugün ne ödüyorsanız, 10 yıl aynı taksiti ödemeye devam edeceksiniz. Bu çerçevede gençlerimiz, kendi gelirlerine projede hangisi uyuyorsa ona başvurabilirler” şeklinde açıkladı.

Öte yandan TOKİ tarafından Boğazlıyan’a 315 konut, ilçemize bağlı Yenipazar Beldesine ise 79 konut yapılacak.

Boğazlıyan’a yapılacak olan konutların yüzde 60’ı 2+1 (189 konut), yüzde 40’ı ise 3+1 (126 konut) şeklinde olacak. Konutlar, Yukarı Mahalle (Cavlak TOKİ) bölgesine yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM