• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,93
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %1,96
BOĞAZLIYAN’DA İSTİHDAMA İŞKUR DESTEĞİ

BOĞAZLIYAN’DA İSTİHDAMA İŞKUR DESTEĞİ

İlçemizde 2000 yılından itibaren bakırdan dekoratif ürünler imalatı yapan firma dünyanın birçok ülkesine ürünlerini ihraç ediyor. Hem Boğazlıyan hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan firma Yozgat’tan gerçekleştirilen ihracatın büyük bir kısmına yakınını ihraç ederken, İŞKUR İl Müdürlüğü de İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi ile destek oluyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Kurum ve Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde faaliyet gösteren Artisan Metal firması arasında imzalanan İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi ile 12 vatandaşın Metal Kesim İşçisi mesleğinde istihdam edileceğini belirtti.

Yıldız, açıklamasında; “İşbaşı Eğitim Programı ile istihdam edilecek olan personellerin 6 ay boyunca firma bünyesinde çalışarak hem meslek öğrenecek hem de bu süre içerisinde asgari ücret maaş alacaklardır” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İşbaşı eğitim programları; Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlar olduğunu söyledi.

Yıldız, programa katılmak isteyenlerin işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi kurumdan kendilerine işyeri bulunmasını da talep edebilmektedirler,  ayrıca işverenlerin de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebileceklerini aktardı.

Yıldız, İşbaşı Eğitim Programının günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenleneceğini söyledi. İşbaşı eğitim programının imalat sektöründeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmakta olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM