• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
BOĞAZLIYAN’DA SERA ATAĞI

BOĞAZLIYAN’DA SERA ATAĞI

Boğazlıyan’da her alanda hizmet seferberliği başlatan Gökhan Coşar başkanlığında Boğazlıyan Belediyesi’nin destekleri ve himayelerinde girişimcinin TKDK’ya sunduğu akıllı sera projesi onaylandı. TKDK desteği ile hayata geçecek proje kapsamında 17 dönüm alanda topraklı maydanoz serası kurulacak, ilçeye istihdamla birlikte modern tarım projesiyle de örnek ilçeler arasında yerini alacak. Proje Yozgat Valisi Ziya Polat ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın katılımı ile imzalandı.

 

Boğazlıyan’da her alanda hizmet seferberliği başlatan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçenin kalkınması için verdiği destekler bir bir gün yüzüne çıkıyor.

Bu kapsamda Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirilen TKDK toplantısında, Boğazlıyan’a 17 dönüm topraklı maydanoz serasının kurulması için TKDK hibe desteği almaya hak kazanan  girişimci ile protokol imzalandı. Boğazlıyan Belediyesi tarafından tahsis edilen arazide faaliyete geçecek olan serada, istihdama katkısının yanı sıra yılık 1 Milyon 397 Bin 767 demet maydanoz üretiminin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Boğazlıyan Belediyesi’nin himayeleri ve teşvikleriyle ilçeye kazandırılması düşünülen ve TKDK’ya sunulan akıllı sera sunulan projesi onaylandı.

Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında düzenlenen toplantıda, 17 dönüm topraklı maydanoz serası kurmak için TKDK hibe desteği almaya hak kazanan girişimcimiz ile protokol imzalandı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın gayret ve girişimleri sonucu gerçekleştirilen projenin TKDK tarafından karşılık bulması, Boğazlıyan adına büyük bir kazanç olarak değerlendirildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ‘söz verdiğimiz gibi’ “Boğazlıyan’ın her alanda gelişmesi ve hak ettiği yere ulaşması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Yozgat Valisi Sayın Ziya Polat, başkanlığında gerçekleştirilen toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Coşar, “Boğazlıyan’a 17 dönüm topraklı maydanoz serası kurmak için TKDK hibe desteği almaya hak kazanan girişimcimiz ile protokol imzalandı. Bu doğrultuda sürdürdüğümüz gayret ve girişimler sonucu gerçekleştirilecek bu projenin Boğazlıyan’a yapılmasına karar alındı.

Belediyemiz tarafından tahsis edilen arazide, 17.472 m² topraklı maydanoz serası kurulması hedeflenmektedir. İstihdam açısından büyük katkısı olacak bu projenin hayata geçmesi ile yılık 1.397.767 demet maydanoz üretimi gerçekleşmesi düşünülmektedir. Boğazlıyan’ın üretim ve istihdam noktasında öncü olması için üreticilerimizi destekleyerek, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

KATI ATIK PROJESİ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ayrıca; “Belediye Başkanlığımız “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı” dedi.

Coşar, “Temiz bir gelecek, yaşanılabilir çevre bırakmak için ilk günkü kararlılık ve titizlikle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM