• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Boğazlıyan’da Suriye’lilere İyilik İftarı

Boğazlıyan’da Suriye’lilere İyilik İftarı

11 ayın sultanı mübarek ramazan ayının son günleri yaşanırken, ramazan ayı boyunca dini hizmetlerin yanısıra çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere imza atan Boğazlıyan Müftülüğü Suriyeli misafirlere iftar yemeği verdi.

“Müftülüğün İftar Konukları Suriyeliler Oldu”

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü tarafından ilçede yaşayan Suriyeliler için iftar yemeği düzenlendi.

Bugüne kadar düzenlediği iftar programlarında Şehit aileleri, Gaziler ve aileleri başta olmak üzere yetim ve öksüz çocukları iftar sofrasında buluşturan Boğazlıyan Müftülüğü’nün iftar konukları Suriyeli aileler oldu.

Ülkelerinde yaşanan iç savaş dolayısıyla Türkiye’ye sığınıp ilçede ikamet eden Suriyeli mülteci ailelere iftar yemeği verildi.

Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii bahçesinde düzenlenen iftar programına Müftü Mehmet Güler, din görevlileri, hayırsever vatandaşlar ve yaklaşık 100 Suriyeli aile katıldı.

Müftü Mehmet Güler, ramazan ayının tüm güzellikleri ile devam ettiğini belirterek, “Mübarek ramazan ayının son günlerine gelmiş bulunuyoruz. Müftülük olarak hayırsever vatandaşlarımızın da katkısı ile Ülkelerinde yaşanan iç savaş dolayısıyla Türkiye’ye sığınıp ilçede ikamet eden Suriyeli mülteci ailelere iftar yemeği verildi” dedi.

Müftü Güler, “Milletimizin fakir ve muhtaçlara ulaşan yardım eli, Ramazan sevincini iyilik iftar sofrasında Suriyeli kardeşlerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. İftar sofraları bizim kardeşlik unsurumuzdur. Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi bozmak isteyenler var. Allah onlara da bu vesileyle fırsat vermeyecektir. Hep birlikteyiz. İnşallah, bu kardeşliğimiz kıyamete kadar baki kalacaktır” ifadelerinde bulundu.

Ramazan ayının insanlara birbirlerini sevmeyi, kardeşliği ve hürriyeti öğreten bir mektep olduğunu ifade eden Müftü Güler, “Ramazan yoksulların, düşkünlerin, muhtaçların, kimsesizlerin, yetim ve öksüzlerin, yaşlıların ve kırık gönüllü olanların  hatırlandığı ve korunduğu bir aydır. Ramazan, sıcacık yuvasından ayrılmak zorunda kalan kardeşlerimizin derdiyle hemhal olma vaktidir. Yüce Rabbimizin ‘Müminler, ancak kardeştir’ ayetiyle bizleri kardeş ilan ettiği mazlum ve mağdur muhacirlerimize ensar olma vaktidir. Gönlümüzün kapılarını sonuna kadar Allah’ın bu biçare misafirlerine açalım. Kötü duyguların, art niyetlerin, fesat dillerin bizi ayrıştırmasına izin vermeyelim. Ramazanın kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesi için gayret gösterelim” diye konuştu.

İftara katılan Suriyelilerle ilgilenerek sorunlarını dinleyen Müftü Güler, hayırsever vatandaşların katkıları ile Suriyeli aile büyüklerine alışveriş kartı dağıttı.

İftar programı duaların okunmasıyla son bulurken, Suriyeli aileler ilçe müftülüğü ve hayırsever vatandaşlara katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

“HAYIRSEVER VATANDAŞA PLAKET VERİLDİ”

İftar programında ayrıca katkı ve desteklerinden dolayı hayırsever vatandaş Hasan Karadavut’a ilçe Müftüsü Mehmet Güler, tarafından plaket verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM