• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN’DA YENİ NESİL KÜTÜPHANE KAPILARINI AÇTI

BOĞAZLIYAN’DA YENİ NESİL KÜTÜPHANE KAPILARINI AÇTI

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın öncülüğünde gerçekleştirilen işbirliği projesi sonucunda, Boğazlıyan Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi, Yozgat Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından resmi olarak hizmete açıldı. Yeni nesil kütüphane, modern mimarisi, geniş kitap koleksiyonu ve çeşitli etkinlik alanlarıyla dikkat çekiyor.

-Boğazlıyan’a Yeni Nesil Kütüphane Hizmete Açıldı

“Bilgi ve Kültürün Merkezi Olacak”

Boğazlıyan, eğitim, sağlık, ulaşım, sosyal ve kültürel alanlarda gerçekleştirilen önemli yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen “Kamu Eli Ortak Projesi,” Boğazlıyan’a önemli bir katma değer sağlayacak. Proje kapsamında inşa edilen Boğazlıyan Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi, ilçenin sosyal ve kültürel yaşamına önemli bir katkı sunacak.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Belediyemiz ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen ‘Kamu Eli Ortak Projesi’ kapsamında inşa edilen Boğazlıyan Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi hizmet açıldı” dedi.

Coşar; açıklamasında ayrıca, “Biz çocuklarımızın ve gençlerimizin çalışkanlığına, üretkenliğine, azmine güveniyoruz. İlçemize kazandırdığımız ve yapı içinde bulundurduğu bölümler bakımından farklı yaş gruplarına özel alanların sunulacağı, klasik kütüphane anlayışının dışında özel olarak tasarlanmış yeni nesil kütüphanemiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Kütüphanenin Boğazlıyan’a kazandırılmasında emeği geçen tüm paydaşlara teşekkürlerini sunan Coşar, “Kütüphanemiz, Boğazlıyanlıların bilgiye ulaşmalarında önemli bir merkez olacak” dedi.

Boğazlıyan Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi, ilçe sakinlerinin bilgiye erişimini kolaylaştırarak kültürel ve akademik gelişimlerine katkı sağlayacak. Gençlerden yetişkinlere kadar her yaş grubuna hitap eden bu kütüphane, Boğazlıyan’ın bilgi ve kültür merkezi olma yolunda önemli bir adımı temsil edecek. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM