• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
BOĞAZLIYAN’DA YEREL İDAREYİ İKTİDARLA BİR KEZ DAHA BULUŞTURACAĞIZ

BOĞAZLIYAN’DA YEREL İDAREYİ İKTİDARLA BİR KEZ DAHA BULUŞTURACAĞIZ

AK Parti Yozgat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, “Boğazlıyan’ımızın yerel idaresinin iktidarla bir kez daha buluşması için gayret gösteriyoruz. İnşallah ilçemizde belediyecilik alanında iktidarla yerel yönetimi buluşturursak bakış açılarımız ve hizmetlerimizin boyutu da değişecek, hizmetler artarak sürecek” dedi.

AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan Adayı Gökhan Coşar, “Hazırlamış olduğumuz projelerimizin tabanında toplumun her kesime hitap eden titiz bir çalışma yaparak Allah’ın izni ile Boğazlıyan’ın hizmetine sunmaktan gurur duyacağım. Kurumlarımızla eş güdümlü çalışmaya önem vererek, Boğazlıyan’a Boğazlıyanlıya daha güzel hizmetlerle,  sosyal belediyeciliği ön plana çıkarıp, yapılacak projelerle toplumun her kesiminin daha sosyal bir yaşam alanlarına kavuşturacağız” dedi.

 

“BOZDAĞ SENDİKA ÜYELERİYLE BULUŞTU”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Memur-Sen Sendikası tarafından Boğazlıyan’da düzenlenen  toplantıya katıldı. Sendika üyelerinin sorun ve beklentilerini dinleyen ve tek tek not alan Bozdağ, “İnşallah sorunların çözümü için çalışacak ve sıkıntıların giderilmesi için Bakanlarla görüşeceğim” dedi.

Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Bozdağ başta olmak üzere AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Köksal Ustaoğlu, İlçe Başkanı Osman Düğenci, AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan Adayı Gökhan Coşar, Memur-Sen Yozgat İl Başkanı Kenan Şerefli, Eğitim Bir Sen Boğazlıyan Şube Başkanı Bekir Erkoç ve Memur Sen’e bağlı sendika başkanları ile çok sayıda üye katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Boğazlıyan Şube Başkanı Bekir Erkoç, Memur- Senliler olarak her alanda İstikrarın devamı, kamu çalışanlarının adına elde edilen kazanımların korunarak ve artarak devam etmesi gerektiğini düşündüklerini ifade ederek, “Ülkemiz son 15 yılda büyük sessiz devrimler yapmış her alanda olduğu gibi kamu çalışanları içinde önemli kazanımlar elde edilmiştir” dedi.

Erkoç, şunları söyledi.

“Sözlerime başlamadan önce buradan konfederasyonumuzun  kurucusu şair ve fikir adamı olan, sendikacılığı belli bir sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyip, yaşamını, kavgasını, medeniyet mücadelesine adayan Merhum M. Akif İnan’ı rahmetle anıyorum.

Konfederasyonumuz Memur-Sen 1992 yılında  özelde Kamu çalışanlarının genelde ülkemizin, milletimizin ve insanlığın dertlerini dert edinerek; insanı, hak ve özgürlükleri merkeze alarak sendikal yolculuğu başlatmış, bütün mazlum ve mağdurların haklarını savunmayı amaçlamıştır. Sendikacılıkta beyaz bir sayfa açan Akif İnan’ın mirasını öncülerimizden devralarak daha ileriye taşımanın gayreti içerisindeyiz.

Memur-Sen olarak Kamu çalışanlarımız için yeni kazanımların merkezi olmaya devam ederken,  sorunlarımızın çözüme kavuşturulması ve kazanılmış haklara saygı duyan bir anlayışın hayat bulması için çalışacağız.

Sayın Bakanım kıymetli hazirun Bizler de Boğazlıyan Memur-Sen  ilçe temsilciliği olarak an itibariyle ilçemizde üye sayısıyla iş kollarımızda da yetkili sendikalarız.  Üyelerimizden aldığımız güç ve cesaret ile alanlarda sendikal çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlçemizde Memur-Sen olarak bütün sendikalarımızla alanlardayız. Başkanlarımız, iş yeri temsilcilerimizle kamu çalışanlarının sıkıntıları ile yakından ilgileniyor muhataplarına ulaştırıyor, problem oluşturan değil problemin çözümü yönünde katkı sağlamak için çaba sarf ediyoruz.

Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı süreçlerde Milli İrade adına sorumluluk almayı görev saydık. Değerler Sendikacılığı sıfatımızla, ülkesinin ve inananların geleceğiyle dertlenen Sivil Toplum Kuruluşu olmanın sorumluluğuyla hareket ettik.

Biz Memur- Senliler olarak her alanda İstikrarın devamı, kamu çalışanlarımız adına elde edilen kazanımların korunarak ve artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Ülkemiz son 15 yılda büyük sessiz devrimler yapmış her alanda olduğu gibi kamu çalışanları içinde önemli kazanımlar elde edilmiştir. Elde edilen kazanımların istikrarla artacağına inanıyor ve devlet büyüğümüze bir kaç talebimize buradan ifade etmek istiyorum.

Kamu çalışanlarına verilecek olan 3600 ek göstergeyi anlamlı buluyor alanın genişletilerek bütün memurları kapsamasını talep ediyoruz.

Sağlık,  Eğitim, ve tüm kamu çalışanlarına uygulanan şiddetin çıkarılacak kanunlarla anlamlı karşılığa kavuşmasını istiyoruz.

Sözleşmeli personel uygulaması eğitimde de kamuda da sona ermesini istiyoruz.

Türkiye, son yıllardaki sessiz devrimlerine yenilerini eklemeli, kılık ve kıyafet dayatmasını sona erdirmelidir. Kazanılmış haklara saygı duyan anlayışın  hayat bulmasını istiyoruz.

Öğretmen Meslek Kanunun içeriğinin  öğretmene destek kanunu olarak düzenlenmesini talep ediyoruz. Kamu Çalışanlarının özlük hakları iyileştikce devletin işleyişi ve gücünün daha da artacağına inanıyoruz.

Değerli Katılımcılar; sözlerime son verirken siz Memur-Senliler ve  gönüldaşlarımızı tekrar saygıyla selamlıyorum.”

“COŞAR: SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖNCELİĞİMİZ”

Daha sonra söz alan AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan Adayı Gökhan Coşar ise, Belediye Başkanı seçilmesi halinde, sosyal belediyeciliği ön plana çıkaracağını ve yapılacak projelerle toplumun her kesiminin daha sosyal bir yaşam alanlarına kavuşacağını söyledi.

Belediye Başkanlığı döneminde bütün kurumlarla eş güdümlü olarak çalışacağını ifade eden Başkan Adayı Coşar, konuşmasına şöyle devam etti.

“Bu program vesilesiyle hepinize “Hoşgeldiniz” der, saygılarımı arz ederim.  Tarih boyunca; insanı yaşat ki devlet yaşasın, üslubu içinde gurur duyduğumuz ülkemizi yönetim şeklimizi hep düstur etmişiz. Biliyoruz ki, Devletimizin varlığı, kurumlara ve insanımıza hizmet etme aşkı ile daha önemli ve değerli hale gelmiştir.

Belediye olarak sosyal belediyeciliğin önemi kaçınılmaz bir olgudur. Bu vesileyle sizlere daha güzel bir Boğazlıyan tasarlıyoruz. Sizlerin ve çocuklarınız huzurla yaşayacağı sosyal aktivitelerin, kültür ve sanat etkinliklerinin daha yoğun olacağı bir çalışma yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

“KURUMLARLA EŞ GÜDÜMLÜ ÇALIŞACAĞIZ”

Hazırlamış olduğumuz projelerimizin tabanında toplumun her kesime hitap eden titiz bir çalışma yaparak Allah’ın izni ile sizlerin hizmetine sunmaktan gurur duyacağımı bilmenizi isterim.

Belediye Başkanlığım süresince kurumlarımızla eş güdümlü çalışmaya önem vereceğimi belirtir, sizlere, ailenize güzel bir Boğazlıyan’da yaşama ve mutlu olma temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, böylesi bir toplantıyı düzenleyen Memur Sen Yozgat İl Başkanı Kenan Şerefli ve Boğazlıyan Temsilcisi Bekir Erkoç’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Bu gün memurlarımızla beraberiz. Hep beraber fert fert ülkemizi daha iyi noktalara taşımak için kafa yoruyoruz. Toplumun her katmanında hepimiz asli görevlerimizi tam ve eksiksiz yaparak ülkemizin insan, yaşam standardını daha yükseklere çıkarmak için mücadele ediyoruz.

Önümüzdeki yerel seçimler de bölgemizin, Boğazlıyan’ımızın yerel idaresinin iktidarla bir kez daha buluşması için gayret gösteriyoruz. İnşallah ilçemizde belediyecilik alanında iktidarla yerel yönetimi buluşturursak bakış açılarımız ve hizmetlerimizin boyutu da değişecek.”

Daha sonra Sendika üyelerinin sorun ve beklentilerini dinleyen ve tek tek not alan Bozdağ, “İnşallah sorunların çözümü için çalışacak ve sıkıntıların giderilmesi için Bakanlarla görüşeceğim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM