• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
BOĞAZLIYAN’DA YETENEK TARAMASI BAŞLADI

BOĞAZLIYAN’DA YETENEK TARAMASI BAŞLADI

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı Boğazlıyan’da da Başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe giren iş birliği protokolü kapsamında 81 il ve ilçelerinde gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı Boğazlıyan’da başladı.

Program kapsamında; Çocuk ve gençleri sporla tanıştırarak sporu geniş kitlelere yaymak, toplumda spor yapma kültürünü yerleştirerek çocuk ve gençlere sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve yetenekli çocukları üst düzey sporcu olarak yetişmeleri sağlanacak.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe giren iş birliği protokolü kapsamında Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programının Boğazlıyan’da başladığını söyledi.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile tüm öğrencileri yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmesinin amaçlandığını ifade eden Aydın, açıklamasında; “Program ile geleceğin şampiyon sporcularını tespit edilecek, diğer yandan da çocukların spor kültürünü geliştirerek sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması hedeflerimiz arasında.

Çocukların sporla tanıştırılması ve spora başlama yaşında olan yetenekli çocukların tespit edilmesi amacıyla uygulanan projede, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimleri sağlanıp, sporu tabana yayarak öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin ülkemize kazandırılması amaçlanıyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan; Kaymakam Recep Aydın, Boğazlıyan Kapalı Spor Salonu’nda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Burada öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Aydın’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ömer Aynalı eşlik etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM