• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
BOĞAZLIYAN’DAN KARADENİZ’E UZANAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

BOĞAZLIYAN’DAN KARADENİZ’E UZANAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Batı Karadeniz’de şiddetli yağmurun sebep olduğu sel ve su baskınları nedeniyle Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, toplumsal duyarlılığı harekete geçirerek, sel felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için yardım kampanyası başlattı.

Ülkemiz bir süredir doğal afetlerle mücadele ediyor. 28 Temmuz tarihinde başlayan yangınların can kayıplarına ve ağır hasarlara neden olurken, sel nedeniyle yaşanılan doğal afet Karadeniz bölgesinde de can kayıplarına ve ağır hasarlara neden oldu.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatıyla Boğazlıyan Belediyesi’nce orman yangınları nedeniyle, ülkemizin çeşitli yerlerindeki yangınlarda yok alan ağaçları canlandırmak için 6666 adet fidanla destek olunurken, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, toplumsal duyarlılığı harekete geçirerek, sel felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için yardım kampanyası başlattı.

Başkan Coşar; Bu kez sel felaketi için harekete geçti.

Boğazlıyan Belediyesi tarafından sel felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için yardım kampanyası başlatıldı.

COŞAR: ZORLUKLARI HEP BİRLİKTE AŞALIM

“Zorlukları hep birlikte el ele aşacağız” sloganı ile Boğazlıyan’da sel felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için yardım kampanyası başlatan Belediye Başkan Coşar, hayırseverlerin yapacağı ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardımların Kongre ve Kültür Merkezi’nde görevlilere teslim edilebileceğini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, hayırseverlerin kampanyaya; temel gıda, bebek ihtiyaçları, elbise, ev eşyası, mutfak araç ve gereçleri, beyaz eşya, yatak, baza, battaniye ve aydınlatma feneri gibi eşyalarla katılabileceği aktardı.

Bartın ve Kastamonu’nun sel nedeniyle çok büyük zarar gördüğünü ifade eden Başkan Coşar, sel felaketinin en çok Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşandığını hatırlattı.

Boğazlıyan Belediyesi olarak sel felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için yardım kampanyası düzenlediklerini kaydeden Başkan Coşar, “Herkes olanakları ölçüsünde gıda, bebek ihtiyaçları ve mutfak tüpü gibi malzemelerle bu kampanyaya katılabilir.

20 Ağustos 2021 Cuma gününe kadar sürecek kampanyaya, destek olacak hayırseverler yardımlarını Kongre ve Kültür Merkezi’ne getirebilecekleri gibi, (0532) 470 63 05 – (0530) 633 03 30 – (0354) 645 20 00 veya (0534) 500 18 08 watsapp hattından arayarak, görevlilere teslim edebilirler” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkan Gökhan Coşar, ayrıca sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla da hayırseverlere şöyle seslendi:

“Boğazlıyan Belediyesi olarak, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını bir an önce sarmak ve ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla destek seferberliği başlatıyoruz. Yardımlarınızı Kongre ve Kültür Merkezimize teslim edebilirsiniz. Bu zor günleri birlikte ve dayanışma içinde atlatacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM