• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
BOĞAZLIYAN’DAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

BOĞAZLIYAN’DAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

“ÇEYİZİMİ ALIYORUM YUVAMI KURUYORUM PROJESİ”

                Boğazlıyan da göreve başladığından bu yana çeşitli çalışmalarla güzel bir profil ortaya koyan, projeleri ve yönetim tarzıyla fark yaratmaya devam eden Kaymakam Fatih Okumuş, bu sefer de ‘Çeyizimi alıyorum yuvamı kuruyorum’ projesi başlattı. Proje ile hayatlarını yokluklar içerisinde sürdüren dar gelirli ailelerin maddi sıkıntılarını en aşağıya indirmek amacıyla başlatılacak olan ve yuva kuracak gençlerin çeyiz yardımına katkı sağlayacak proje 2020 Ocak ayında başlayacak.

Boğazlıyan da ‘Çeyizimi alıyorum yuvamı kuruyorum’ projesi hayata geçiriliyor.

İlçemizde 3294 sayılı kanun kapsamında yapılan sosyal yardım faaliyetlerini yürüten Boğazlıyan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2020 yılında yardım faaliyetlerinin yanısıra sosyal istihdama katkı sağlamak üzere yeni projelere hayat vermek üzere çalışmalara başladı.

İlçe Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Fatih Okumuş’un talimatları ile hazırlanan ‘Çeyizimi Alıyorum Yuvamı Kuruyorum’ Projesi ile kadınlar ve evlenip yuva kuracak gençlerin faydalanacağı proje 2020 yılının Ocak ayında başlaması planlanıyor.

İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, ‘Çeyizimi alıyorum yuvamı kuruyorum’ projesinin başlayacağını söyledi.

HEM İSTİHDAM HEM YARDIM

Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülecek olan projede fayda sahipleri 3294 sayılı kanun kapsamında olan vatandaşlar arasından seçileceğini ifade eden Kaymakam Okumuş, “Projede amaç; 3294 sayılı kanun kapsamında olan ev kadınlarına yönelik olarak Boğazlıyan Halk Eğitim Müdürlüğünce açılacak ve her türlü gideri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca karşılanacak olan çeyizlik eşya hazırlama kurslarına katılacak kadın kursiyerlerin hazırlayacağı içeriği belirli olan çeyiz bohçaları Vakfımızca kadın kursiyerlerden belirlenecek ücret karşılığı satın alınarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlenecek olan çocuklarına hediye edilecek.

Proje kapsamında kadınlarımızın sosyal hayata adapte olmalarını kolaylaştırmak, el becerilerini artırmak ve kursta öğrenecekleri bilgiler ile hazırlayacakları ürünleri onlardan ücret karşılığında satın alarak kadınlarımızın ev bütçelerine katkı sağlamalarını ve kendilerine olan öz güvenlerini kazanmalarını sağlamak projenin birinci hedefidir” dedi.

PROJE İLE; ÜRETEN KADINLAR VE DÜĞÜN YAPACAK AİLELERDE KAZANACAK

“Projenin hayata geçirilmesi neticesinde maddi sıkıntı içerisinde olan aileler üzerinde sosyal devlet olma olgusunu bir nebzede olsa hissettirerek huzur ve refah içerisinde yaşamalarına destek olmaktır” diyen Kaymakam Okumuş, “Vakfımız, ihtiyaç sahibi muhtaç durumdaki ve ekonomik sıkıntı içerisinde yaşayan hanelerin sıkıntılarını giderebilmek ve destek olmak amacıyla başlattığı projenin bir diğer ikinci hedefi ise 3294 sayılı kanun kapsamında olan ailelerimizin evlenerek yuva kurmak isteyen çocuklarına çeyiz desteği sağlayarak onların üzerindeki maddi yükü bir nebze olsun azaltmaktır. Yani bu projede emek harcayıp üreten kadınlarımız da düğün yapacak ailelerimizde kazanacaktır” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM