• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
Boğazlıyan’dan Vali Çakır’a Ziyaret

Boğazlıyan’dan Vali Çakır’a Ziyaret

Valiler Kararnamesi ile Yozgat Valisi olarak atanan Vali Kadir Çakır’a Boğazlıyan heyeti hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, İl Genel Meclis üyeleri Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar ile belediye meclis üyeleri Vali Kadir Çakır’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Vali Çakır, Boğazlıyan heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyetliği dile getirerek, teşekkür etti.

VALİ ÇAKIR’IN 10 KASIM MESAJI

Öte yandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 80’inci sene-i devriyesi münasebetiyle Vali Kadir Çakır bir mesaj yayımladı.

Vali Çakır mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 80’inci yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Mustafa Kemal Atatürk, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Türk milleti olarak, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti ve onun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak için gayretle çalışıyoruz.

Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi saygın bir ülke olarak aydınlık yoluna devam edecektir. Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz iyi bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 80’inci seneyi devriyesinde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM