• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
BOĞAZLIYAN’I AYAĞA KALDIRACAK

BOĞAZLIYAN’I AYAĞA KALDIRACAK

Bereketli toprakları ve altyapısıyla çok özel bir coğrafyaya sahip olan Boğazlıyan’ın Jeopolitik konumu ve potansiyeli Organize Sanayi Bölgesi ile bütünleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın OSB’lere dikkat çektiği konuşmasında; “Gaziantep’ten Yozgat’a kadar pek çok yerde yeni kurulan veya kurulma aşamasında olan organize sanayi bölgelerimiz üretime geçmek için sırada bekliyor” açıklaması Organize Sanayi Bölgeleri’nin Ülke için, Boğazlıyan için, Yozgat için önemli bir yatırımı vurguladığı şeklinde yorumlandı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın ilçenin istihdam ve ekonomik kalkınması için hayati önem taşıyan projeleri arasında yer alan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın OSB’lere dikkat çektiği konuşmasında; “Gaziantep’ten Yozgat’a kadar pek çok yerde yeni kurulan veya kurulma aşamasında olan organize sanayi bölgelerimiz üretime geçmek için sırada bekliyor” açıklaması Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin bölge adına ne kadar önemli bir yatırım olduğu şeklinde yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şişecam Polatlı Yeni Üretim Hattı’nın açılışında; ekonomiden istihdama, sağlıktan yatırıma, savunma sanayinden enerji ve yerli otomobili vurguladığı konuşmasında; OSB’lere de dikkat çekti.

Erdoğan’ın “Göreve geldiğimizde 415 bin kişinin istihdam edildiği organize sanayi bölgelerimiz bugün 2 milyon 200 bine yakın emekçimizin ekmek kapısı oldu. Gaziantep’ten Yozgat’a kadar pek çok yerde yeni kurulan veya kurulma aşamasında olan organize sanayi bölgelerimiz üretime geçmek için sırada bekliyor” açıklaması; Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın önemli projeleri arasında yer alan ve Türkiye’de kısa sürede kurularak ilk olma özelliğini taşıyan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nin Ülke için, Boğazlıyan için, Yozgat için önemli bir yatırımı vurguladığı şeklinde yorumlandı.

OSB BOĞAZLIYAN’IN CAN DAMARI OLACAK

Öte yandan; Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın ilçenin ekonomik kalkınması için hayati önem taşıyan projeleri arasında yer alan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar sürüyor.

Bereketli toprakları ve altyapısıyla çok özel bir coğrafyaya sahip olan Boğazlıyan’ın Jeopolitik konumu ve lojistik imkanları Organize Sanayi Bölgesi ile bütünleşmesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bir yandan istihdam diğer yandan da ülke ve ilçe ekonomisine büyük katkı sağlaması hedeflenen Organize Sanayi Bölgesi’nin tamamlanması ile birlikte Başkan Gökhan Coşar’ın

vermiş olduğu mücadelenin sonucu olarak dev yatırım hamleleriyle Boğazlıyan’ın daha da gelişerek, kabuğunu kırıp, gelişerek geleceğe umutla bakması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ın da hassasiyetle üzerinde durduğu Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin hem ilçe ekonomisi ve istihdamına hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM