• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN’IN 66. CAMİSİ

BOĞAZLIYAN’IN 66. CAMİSİ

Boğazlıyan Belediyesi, Boğazlıyan Sahib-i Hayrat Derneği ve hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen İzzeddin Camii, dualarla açıldı. Mimari yapısı ile dikkatleri üzerine çeken Camii Boğazlıyan’ın 66. camisi oldu.

Toplumsal hayata yön veren mekânların başında gelen camilerin sevgi, bilgi ve birlik mekanı olduğu vurgusunun yapıldığı açılışta Boğazlıyan’ın 16, köy ve kasabalarla birlikte 66. camisi olan İzzeddin Camii’nin açılışı dualarla gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Belediyesi, Boğazlıyan Sahib-i Hayrat Derneği ve hayırseverlerin desteğiyle Şehir Mezarlığı karşısına inşa edilen İzzeddin Camii, Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Boğazlıyan Sahib-i Hayrat Derneğimiz aracılığıyla ilçe mezarlığı karşısında hayırsever hemşehrilerimizle birlikte inşa ettiğimiz İzzeddin Camimizin açılışını dualarla gerçekleştirdik. Emeği geçenlere ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Coşar, kısa bir sürede dernek yönetimi ve kıymetli bağışçıların sayesinde İzzeddin Camii bitirilerek ibadete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bütün bağışçılarımız, dernek yönetimimize göstermiş oldukları azami gayretlerinden ötürü teşekkür eder, maddi ve manevi katkıları bulunan halkımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

Başlanan her işin el ele verdikten sonra kısa sürede bitirildiği aktaran Başkan Coşar, “Kısa sürede güzel bir çalışmayla camimizi tam manasıyla ibadete açıyoruz. Böyle güzel hizmette bulunan ve Cenab-ı Allaha ibadet yerlerini açmada destek olan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Coşar, “İzzeddin Camii, Boğazlıyan’a önemli bir değer kattı. Bu anlamlı eser, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek ve ilçemizin manevi atmosferine zenginlik katacak” diye konuştu.

“İbadetlerin ifası için imar edilen mabetlerin, müminlerin hayatlarında önemli bir yeri vardır” diyen İlçe Kaymakamı Recep Aydın’da emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Atıf Akşit’in yapmış olduğu dua ile birlikte kurdele kesilerek İzzeddin Camii’nin açılışı gerçekleştirildi.

Caminin açılış programına İlçe Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Soydoğan, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilgehan Kayık, Jandarma Komutanı Teğmen Ümit Kandemir, Müftü Atıf Akşit, kurum müdürleri, Sahib-i Hayrat Derneği  Yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve vatandaşlar katıldı.

Yeni caminin, Boğazlıyan’ın ruhani dokusuna kattığı derinlik ve birlik duygusu, Boğazlıyan halkına ve çevresindeki topluluklara huzur ve manevi bir ortam sunması beklenirken, İzzeddin Camii’nin açılışı, ilçenin dini hayatının yanı sıra kültürel zenginliğini de yansıtan önemli bir adım olarak öne çıktı. Cami, ilçe halkının ibadet ve toplumsal etkinliklerine ev sahipliği yaparak bölgedeki manevi ihtiyaçları karşılayacak.

Boğazlıyan’ın 66. Camisi olarak kayıtlara geçen İzzeddin Camii, toplulukların bir araya gelerek hayır işlerine katkı sağlamalarının ve toplumsal dayanışmanın önemini bir kez daha vurguladı. Bu özel açılış etkinliği, Boğazlıyan’ın dini ve sosyal hayatına değerli bir katkı olarak nitelendirildi. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM