• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
BOĞAZLIYAN’IN ÇALIŞTAYI

BOĞAZLIYAN’IN ÇALIŞTAYI

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Boğazlıyan Belediyesi koordinatörlüğünde ve Gönül Elçileri Derneği ortaklığında “Erken Okul Terkinin Önlenmesi Gençlik Stratejisi” projesi Çalıştayı Yozgat’ta gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın da katıldığı programda; gençler soru ve cevap etkinlikleri ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi edindi ve kendi çözüm önerilerini ilettiler.

Farklı şehirlerden gelen gençler okul terkinin önlenmesine yönelik çözüm önerilerini ve politika önerilerini Boğazlıyan Belediyesi Başkanı Gökhan Coşar ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ile paylaştı.

Boğazlıyan Belediyesi tarafından başvurusunun yapıldığı ve başvurunun sahibi ortaklığını ise Gönül Elçileri Derneği ile gerçekleştirdiği  “Erken Okul Terkinin Önlenmesi Gençlik Stratejisi” projesiyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda; “Erken Okul Terkinin Önlenmesi Gençlik Stratejisi” projesi Çalıştayı Yozgat’ta gerçekleştirildi.

Program kapsamında farklı şehirlerden gelen gençler okul terkinin önlenmesine yönelik çözüm önerilerini ve politika önerilerini Boğazlıyan Belediyesi Başkanı Gökhan Coşar ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ile paylaştılar.

Başkan Coşar ve İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı ile bir araya gelen gençler soru ve cevap etkinlikleri ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi edindi ve kendi çözüm önerilerini ilettiler.

Başkan Gökhan Coşar, gençlere bu konuda her zaman destek vereceklerini, okul terkinin önlenmesine yönelik çalışmaları destekleyeceklerini dile getirdi.

Proje doğrultusunda okul terkinin önlenmesine yönelik rehber uygulama geliştirildi.

Gençler, 4 gün süren çalıştayda mobil uygulamanın geliştirilmesine, okul terkininin önlenmesine yönelik politika belgesinin oluşturulmasına yönelik çeşitli etkinliklerde bulundular.

Katılımcılara Adem Burak Yılmaz tarafından Youthpass tanıtımı ve Erasmus+ gençlik projeleri hakkında bilgi verilerek, proje sonunda sertifika verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM