• DOLAR
  %-0,13
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %1,60
Boğazlıyanlı Umreciler Arafat’talar

Boğazlıyanlı Umreciler Arafat’talar

Boğazlıyan’dan Postallı Turizm Şirketi ile kutsal topraklara giden Umreciler, Arafat dağını ziyaret etti, ikinci umrelerini yapmak için Hudeybiye’ye gidip ihrama girdiler. Türkiye için, bütün İslam Alemi için dua ettiler.

Boğazlıyan’dan Postallı Turizm Şirketi organizasyonuyla kutsal topraklara giden umrecilerin ziyaret programları çok sıcak ve samimi bir ortamda devam ediyor.

Postallı Turizm Şirketi Organizasyonu Boğazlıyan temsilcisi Gazi Doğan rehberliğinde yaklaşık on gündür Umre görevini yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan Boğazlıyanlı umreciler Mekke’de Arafat Dağı’nı ziyaret ettiler. Arafat’ta ihrama giren Kabe’ye gidip tavaf ve say görevlerini yapıp ikinci umrelerini yerine getirdiler.

“TÜRKİYE İÇİN DUA ETTİLER”-

Kutsal topraklara giden Boğazlıyanlı umreciler Türkiye için, bütün İslam Alemi için dua ettiler. Suudi Arabistan’da bulunan Boğazlıyanlı Umreciler kutsal mekanları ziyaret ettiler.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) Mekke’den Medine’ye hicret etmiş olduğu güzergahın ilk durağı olan Sevr dağı, Arafat, Müzdelife, Mina ve Nur dağında bulunan Hira mağarası gibi mekanları ziyaret eden Umreciler Arafat Umresi yaparak 2. Umre vazifesini de yerine getirdiler.

Arafat dağını büyük bir heyecan ve meraklı gözlerle bakan umreciler Hz. Adem’le ve Hz. Havva annemizin buluştukları Cebelü Rahme tepesine de çıkarak dualar ettiler.

Güzel bir kardeşlik havasının oluştuğu program dolu dolu geçerken, ayrıca tecrübeli hoca Gazi Doğan’ın da buradaki manevi havaya çok katkılarının olduğunu belirten ve Umre ziyaretinde bulunan Gazetemiz imtiyaz sahibi Ayhan Tarikci, umre görevini yerine getirmekten çok mutlu olduğunu dile getirerek, böyle bir ziyarete vesile oldukları için postallı turizm şirketine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM