• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,82
 • BIST
  %0,69
BÖLGE YATILI HAFIZ OKULU HIZLA İLERLİYOR

BÖLGE YATILI HAFIZ OKULU HIZLA İLERLİYOR

“Boğazlıyan’a yakışır bir eser olacak”

HAYIRSEVERLERDEN ANLAMLI BAĞIŞ

İlçemiz Ovakent Beldesinde genç hafızların yetişmesi için tahsis edilen binaya vatandaşlar örnek bir bağışta bulundu. Genç hafızların yetişmesi için başlatılan kampanyaya hayırseverler yardımda bulundu.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim seviyesinin yükseltilmesi, faziletli ve erdemli bir toplumun oluşturulması, dini ihtiyaçlarının giderilmesi, nitelikli ve bilgili bir neslin yetiştirilmesi için İlçemiz Ovakent’te tahsis edilen Bölge Hafızlık Yatılı Okulu hızla ilerliyor.

“BOĞAZLIYAN’A YAKIŞIR BİR ESER OLACAK”

Din hizmetlerinde istihdam edilecek gönüllü gençlerin yetişeceği Bölge Hafızlık Yatılı Okulu tamamlandığında Boğazlıyan’a yakışır bir eser olacak. İbadethanenin yanı sıra sosyal donatı alanlarıyla öğrencilerin faydalanacağı bir mekan haline gelecek olan okulun bir an önce tamamlanması için İlçe Müftülüğü, Boğazlıyan Eğitim Kültür ve Din Hizmetleri Derneği’nce yardım kampanyası başlatılmıştı.

HAYIRSEVERLER YARDIMDA BULUNDU

Hayırsever vatandaşlar, hem yapımı sürmekte olan okulun iç tefrişatını inceledi hem de anlamlı bir bağışta bulundu. Tamamlandığında sadece ibadethane olarak değil, sağlayacağı sosyal donatı alanları ile de önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan okula yardım etmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını belirten hayırsever vatandaş Mustafa Çuhadar ve eşi Keziban Çuhadar “Rabbim Hafız Okulu’nun en kısa zamanda tamamlamayı nasip etsin. Hayırsever işadamları ve vatandaşların yardımıyla burasının en güzel şekilde tamamlanacağını temenni ediyoruz” dedi.

Gençlerin eğitim göreceği ve hafız adaylarının yetişeceği Hafızlık Yatılı Okulu’nun sınıfının birinin yapımını üstlenen Çuhadar, “Burada Din hizmetlerinde istihdam edilecek din gönüllüsü yavrularımız yetişecek. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştular.

HAYIRSEVERLERİN KATKILARI BEKLENİYOR

Bu arada; mimari yapısı ile dikkat çeken ve devir işlemlerine başlanılan Yatılı Hafızlık Okulu’nun iç tefrişatının yapımı için ise hayırseverlerin yardımı bekleniyor. Yardımların Boğazlıyan Eğitim Kültür ve Din Hizmetlerine ait Ziraat Bankası İBAN NO: TR23 0001 0002 6070 3263 3650 01 nolu hesap numarasına yapılacağı ayrıca 0539 213 1829 ve 0539 736 7782 nolu irtibat telefonlardan bilgi alınabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM