• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
BOZDAĞ; AÇILIŞI YAPTI

BOZDAĞ; AÇILIŞI YAPTI

Yozgat Personel Eğitim Merkezi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile hizmete açıldı. Ankara ve Rize’deki eğitim merkezlerinin ardından Yozgat Personel Eğitim Merkezi de hizmete açıldı.

50 bin 725 metrekare alan üzerine inşa edilen tesisteki, 12 derslikle aynı anda 504 kişiye eğitim verilecek. Eğitim tesisinde 104 kişilik amfi salon, 442 kişilik konferans salonu, yabancı dil sınıfı ve interaktif sınıf bulunuyor.

Merkezde ayrıca personelin mesleğe yönelik pratiklerinin geliştirilmesi için UYAP, duruşma, ön büro, mahkeme salonu da yer alıyor. Kütüphanenin de bulunduğu merkezde, spor etkinlikleri için de sosyal alanlar da yer alıyor.

Yozgat Personel Eğitim Merkezi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile hizmete açıldı.

Yozgat’ın sosyo-ekonomik hayatına katkı sunacak önemli bir yatırımı daha Yozgat’a kazandırıldı.

Yozgat Personel Eğitim Merkezi’nin açılış töreninde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eğitimin her işin başı olduğunu belirtti, Türkiye’de her işi ileri taşımanın yolunun o işi liyakatli insanlara emanet etmekten, liyakatli insanı yetiştirmenin yolunun da eğitimden geçtiğini söyledi.

AK Parti iktidarları döneminde eğitime büyük önem verdiklerini de kaydeden Bozdağ, açılışı yapılan eğitim merkezinin personel yetiştirilmesinde önemli bir görevi yerine getireceğini ifade ederek, merkezin faaliyete başlamasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Hakim ve savcıların eğitimlerinin ardından kürsüye yetişmiş olarak atanacağına işaret eden Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Kurulunun hakim ve savcı yardımlarının kabulünden sonra soruşturmada, yargılamada, kararda isabet oranının artacağına, böylece vatandaşın adaletten beklentisinin karşılanma oranının da yükseleceğini dile getirdi.

Bu arada; Adalet Bakanlığı’nca  iş kalitesinin arttırılması ve personelin daha verimli çalışması amacıyla hizmet içi eğitimlere büyük önem veriyor. Ankara ve Rize’deki eğitim merkezlerinin ardından Yozgat Personel Eğitim Merkezi de hizmete açıldı.

Meslek etiği, iş disiplini, mesleğin gerektirdiği bilimsel, teknik bilgi ve beceri kazandırıcı eğitimlerin verileceği Yozgat Personel Eğitim Merkezi’nde bakanlık merkez ve taşra personelinin kişisel ve mesleki yetkinliklerinin artırılması, iş verimliliğinin yükseltilmesi hedefleniyor.

KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANLAR DA YER ALIYOR

Yozgat’ta 50 bin 725 metrekare alan üzerine inşa edilen tesisteki, 12 derslikle aynı anda 504 kişiye eğitim verilebilecek.  Eğitim tesisinde 104 kişilik amfi salon, 442 kişilik konferans salonu, yabancı dil sınıfı ve interaktif sınıf bulunuyor. Merkezde ayrıca personelin mesleğe yönelik pratiklerinin geliştirilmesi için UYAP, duruşma, ön büro, mahkeme salonu da yer alıyor. Kütüphanenin de bulunduğu merkezde, spor etkinlikleri için de sosyal alanlar da yer alıyor.

Programa; TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, Yozgat Valisi Ziya Polat, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, protokol üyeleri, belediye başkanları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM