• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZDAĞ; TÜRKİYE’DE DARBELER DÖNEMİ KAPANMIŞTIR

BOZDAĞ; TÜRKİYE’DE DARBELER DÖNEMİ KAPANMIŞTIR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bu ülkede darbe teşebbüsü ya da darbe, muhtıra, rüyası görenlere böyle rüya gördürmek isteyenlere cesaret verenler ve böyle rüya peşinde koşanlar bilmelidir ki artık Türkiye’de darbeler ve darbe teşebbüsleri muhtıralar devri kapanmıştır.” dedi.

Yozgat’ın Saraykent ilçesinde Millet Bahçesi ile Aile Sağlık Merkezi’nin toplu açılış töreninde katılan Bakan Bozdağ, burada 15 Temmuz hain darbe girişimine değindi.

15 Temmuz’da milletine, devletine, Meclis’ine, hükümetine, vatanına, bayrağına sahip çıkan ve bu mücadeleyi yaparken şehadet şerbetini içen bütün şehitleri rahmetle andığını, gazilere sıhhatli uzun ömür dilediğini söyleyen Bozdağ, Türkiye üzerinde kim ne hesap yaparsa bu hesabın Türk halkından döneceğini vurguladı.

Bozdağ, “15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Türk milleti Cumhurbaşkanımızın etrafında onun çağrısına uyarak yekvücut olmuş ve darbeye teşebbüs eden FETÖ’cü teröristlere ve onlara güç veren pek çok ülkeye ve karanlık güçlere meydan okumuştur. Türk milleti bundan yaklaşık 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında, Anadolu’nun dört bir tarafı işgal altındayken, onun çağrısına uyup yedi düvelle mücadele edip, nasıl Anadolu’yu düşmandan temizlemiş, Türk’ün istiklalini ve istikbalini yeniden teminat altına alan adımlar atmışsa, aradan geçen yaklaşık 100 yıl sonra bu sefer Cumhurbaşkanımız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak ‘Meydanlara gelin, onlar ne yapacaklarsa yapsınlar halkın gücünün üstünde ben bir güç tanımıyorum’ çağrısıyla meydanları dolduran tankların altına yatan ve helikopterlerden, uçaklardan ölüm yağarken, onlara karşı meydan okuyan otomatik silahlara, tanklara meydan okuyan elleriyle onları durdurmak isteyen aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeniden yedi düvele haddini bildirmiştir” dedi.

“İnşallah 2023 Yozgat’ın hızlı trenle buluştuğu yıl olacaktır” diyen Bozdağ, “İnşallah 2023 Yozgat’ın hızlı trenle buluştuğu yıl olacaktır. Yine 2023’te Yozgat Bozok havaalanımız da Allah’ın izniyle faaliyete geçecektir” dedi.

Konuşmasının ardından Millet Bahçesi ile Aile Sağlık Merkezi’ni hizmete açan Bozdağ, Milet Bahçesi’nde incelemede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM