• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
BOZDAĞ’DAN BELDE VE STK ZİYARETİ

BOZDAĞ’DAN BELDE VE STK ZİYARETİ

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Boğazlıyan’da beldeleri ziyaret etti, STK temsilcileri ile bir araya geldi, köy muhtarlarının sorunları dinledi.

Boğazlıyan’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Bozdağ’ı Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ve partililer Sırçalı kasabasında karşıladı. Bozdağ, sırasıyla Sırçalı, Yamaçlı ve Ovakent Belediye Başkanları ile STK Başkanlarını makamında ziyaret etti, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı, köy muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

İLK ZİYARET SIRÇALI’YA

Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Belediye Encümenleri ve Belediye çalışanları tarafından karşılanan Bozdağ, Koçyiğit’e “Hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum” dileklerini iletti.

Bozdağ’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti aktaran Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, 5 aylık sürede yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bozdağ da, Başkan Koçyiğit’e çalışmalarında destek olacağını söyledi.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, beraberindeki heyetle birlikte Yamaçlı Beldesi’ne hareket etti. Yamaçlı’da Belediye Başkanı Şaban Usta Altıntaş ve Encümenler tarafından karşılanan Bozdağ, Başkan Altıntaş’tan yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Göreve yeni seçilen Belediye Başkanı Şaban Usta Altıntaş’a “Hayırlı olsun dileklerini ileten Bozdağ, daha sonra Boğazlıyan’da STK’ları ziyaret etti.

STK’LAR ZİYARET EDİLDİ

Boğazlıyan’da ilk olarak Ticaret ve Sanayi Odası’na giden TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Başkan Öcal Öcalan ve Meclis Başkanı Ömürlü Ustaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

Bozdağ’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Öcalan, daha sonra Oda faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

MUHTARLARLA İSTİŞARE EDİLDİ

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, daha sonra köy muhtarlarla bir araya gelerek sorun dinledi.

TSO Konferans Salonu’nda İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı’yla birlikte muhtarların sorun ve beklentilerini tek tek dinleyerek not alan Bekir Bozdağ, burada yaptığı konuşmada; “31 Mart seçimlerinin üzerinden yaklaşık 5 ay geçti ama seçimden sonra bir araya gelme fırsatımız olmadı. Seçim başarılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum, kolaylık diliyorum. Muhtarlarımızın bir kısmı değişti, devam edenler de var.

İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı’dan bilgi aldım. Yozgat’ta bu seçimde muhtarlardan yüzde 65 bir değişim yaşandığını söyledi. Hem devam eden, hem de ilk defa kazanan muhtarlarımıza kolaylıklar diliyorum.

Biz beraber çalışacağız. Milletvekilleri de seçiliyor, muhtarlar da seçiliyor. Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri hep beraber seçiliyorlar. Bizi seçenlere karşı borcumuz var. Biz de bizi seçenlere karşı borcumuzu çok çalışarak ödeyeceğiz. Onların sorunlarına sahip çıkarak ve çözüm üreterek bir gayretin içerisinde olacağız” dedi.

Daha sonra Boğazlıyan Ziraat Odası’na geçen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Başkan Hüseyin Demiroğlu’ndan yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti.

ERKOÇ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Nuri Erkoç tarafından kapıda karşılanan Bekir Bozdağ, Kooperatif’in faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Başkan Erkoç, 1964 yılında kurulan Kooperatif’in 872 ortak sayısına ulaştığını, aktif ortak sayısının ise 600 olduğunu söyledi. Ortaklara 48 milyon 700 bin TL. kredi kullandırıldığını aktaran Nuri Erkoç, 2019 yılı 7 aylık bölümünde ise 19 milyon 302 bin 500 TL. kredi verildiğini anımsattı.

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 1’nci Grup Kooperatif’ler arasında bulunduğunu ifade eden Başkan Nuri Erkoç, Bozdağ’a yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Bekir Bozdağ da, Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi’nin ortak sayısı ve kullandırdığı kredi bakımından Türkiye’de sayılı kooperatifler arasında bulunmasından ve bu başarıyı elde etmesinden dolayı Başkan Erkoç’a teşekkür etti.

Bozdağ, Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkar Odasını da ziyaret ederek, Başkan Sinan Yazılıtaş ile bir süre görüştü, oda hakkında bilgiler aldı.

OVAKENT ZİYARETİ

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, daha sonra Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ü makamında ziyaret etti. Burada Belediye Encümenleri ve Belediye çalışanları tarafından karşılanan Bozdağ, Yusuf Büyük’e “Hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum” dileklerini iletti.

Bozdağ’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Yusuf Büyük ise belde de yürütülen ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bozdağ da, Başkan Büyük’e çalışmalarında destek olacağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM