• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZKIR’DA EKO TURİZM ATAĞI

BOZKIR’DA EKO TURİZM ATAĞI

Akdağmadeni Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen eko-turizm projesi, Yozgat Valiliği, ORAN Kalkınma Ajansı ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile birlikte hayata geçiriliyor. Planlanan projenin, Akdağmadeni ve çevre bölge için yeni bir vizyon oluşturacağı ve turizme önemli katkılar sağlayacağı belirtiliyor.

“Akdağmadeni’nde neden olmasın?” hedefiyle başlatılan eko-turizm çalışmaları, Yozgat Turizmi’nin gelişimine büyük katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, planlanan yatırımlar ve oluşturulacak alt sektörlerle birlikte ilçede kırsal kalkınmanın temellerinin atılması amaçlanıyor. Yapılan çalışmalarla önemli bir mesafe kat edilerek projenin sona yaklaştığı bildirildi.

Akdağmadeni Ormanları’nın turizme kazandırılması için gerçekleştirilen bu çalışmalara son olarak Yozgat Valisi Ziya Polat, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, KOP İdaresi Başkan Yrd. Haluk Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı Uzmanı Hasan Şanalmış, ORAN Kalkınma Ajansı Uzmanları ve KOP uzmanları saha incelemesi için katıldı.

Proje kapsamında Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, açıklamasında; “Akdağmadeni Ormanları, bozkırın ortasında adeta bir yeşil vaha. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullanarak, projenin içeriği hakkında bilgi verdi. Proje, konaklama alanları, restoranlar, kamp karavan alanları, karanlık gökyüzü izleme parkı, etkinlik alanları, yürüyüş rotaları ve doğa sporları tesislerinin yanı sıra doğayla bütünleşecek birçok aktiviteyi içeriyor. Başkan Yalçın, bu proje ile ilçenin tam bir cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.

Başkan Yalçın, her köşesi cennet gibi olan Akdağmadeni’nin turizm projesinin hayata geçirilmesi için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayarak, söz verilen projelerin makamda oturup zaman öldürmeden gerçekleştirileceğini söyledi. Alışılagelmiş belediyecilik hizmetlerinin ötesine geçecek, ortak akılla ve farklı bir vizyonla, memlekete değer katacak projeler için çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

Akdağmadeni Ormanları’nda hayata geçirilecek bu eko-turizm projesi ile ilçenin turizm alanında önemli bir merkez haline gelmesi hedefleniyor. Projenin bölge ekonomisine sağlayacağı katkılar ve çevre dostu yaklaşımıyla dikkat çekeceği düşünülüyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM