• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-1,35
BOZOK AKADEMİSİ VİZYON KATTI

BOZOK AKADEMİSİ VİZYON KATTI

Yozgat Bozok Üniversitesi Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) tarafından geliştirilen Bozok Akademi 2022 Yılı Belge Takdim Töreni düzenlendi.

İsteyen herkese nitelikli öğrenme imkânı sunmayı amaçlayan ve herhangi bir ön koşul olmaksızın herkesin ücretsiz katılabileceği çevrimiçi ders platformuna katılım sağlayan öğretim elemanları ve öğrencilere belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Üniversitenin Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney yaptığı sunumda Bozok Akademiye ilişkin güncel verileri katılımcılarla paylaştı.

Yaklaşık bir sene önce çıktıkları bu yolda üniversitenin temelde iki ayak üzerinde konumlandığı eğitim ve Ar-Ge’ye topluma hizmet odağında üçüncü bir ayak ekleyerek Bozok Akademiyi oluşturduklarını dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güney, toplumla buluşma anlamında iyi bildiğimiz bir süreci “Kitlesel Açık Çevrimiçi Ders” platformu olan Bozok Akademi ile sunmak istediklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, konuşmasında hayat boyu öğrenme odaklı ve öğrenmenin önemli bir süreci olan Bozok Akademi’nin sadece şehrine değil tüm Türkiye’ye vizyon katmış olduğunu söyledi.

Beşikten mezara kadara ilim tahsil etmeye yönelik farkındalık oluşturma, insanları  bilinçlendirme ve onların bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak adına Bozok Akademi’nin toplumsal bir fayda sağladığını belirten Rektör Karadağ, gıdadan-tarıma, gastronomiden spora,  siber güvenlikten  metaverse kadar zengin ders içerikleriyle önemli kazanımlar sağladığını sözlerine ekledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi ihtisas üniversitesi olarak bu sanal ayağı ete kemiğe büründürerek gerçek hale getirdiğine dikkat çeken Rektör Karadağ, “Her açıdan ayağı yere sağlam basan eğitim öğretim süreçlerinin kalitesini akademik çalışmalarının niteliğini ve hayata yönelik, hayatın her alanına dokunacak  faaliyetleriyle toplumun geneline hitap eden bir  üniversite konumunda dikkatleri çekiyor. Bu bizim hayalimizdi.

Bunların hayata geçmesi Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her  açıdan görünür olmasının yanı sıra topluma yönelik değeri ifa edecek bir görev üstlenmiş olması da bir onur ve şereftir diye düşünüyorum. Yozgat Bozok Üniversitesi bu ideal ve hedefle kendisine şiar edinmiş mottosuyla her açıdan örnek olmaya ve değer katmaya devam ediyor. Bozok Akademi’nin  süreçlerinin yönetilmesinde ve bizlerin bu hayalini gerçeğe dönüştürülmesinde etkin olan sevgili hocalarıma ve fedakarlık göstererek bu eğitimleri başarılı şekilde tamamlayan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Bozok Akademi Eğitimcilerine ve Ders Tasarlama ve Yürütme Belgeleri ile derslerde başarı gösteren öğrencilere belgeleri takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM