• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
BOZOK FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ

BOZOK FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği ile Yozgat Valiliği, Yozgat Belediye Başkanlığı ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü paydaşlığında; Sinema Okuryazarları Derneği yürütücülüğünde düzenlenen Bozok Film Festivali ödül töreni ile sona erdi.

19-21 Ekim tarihleri arasında ilki gerçekleştirilen Bozok Film Festivali’nin ödül töreni Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bozok Film Festivali’nin kapanış töreni sinema dünyasının ünlü isimlerinin ve davetlilerin kırmızı halı geçiş seremonisi ile başladı.

Festival süresince film gösterimi, ünlü yönetmen ve oyuncularla söyleşi  gibi  etkinlikler sanatseverlerle buluştu.

Programa Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Yücel Güney, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Üniversitenin Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, Hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Oscar Adayı İranlı Yönetmen, yapımcı ve senarist  Majid  Majidi,  festival dolayısıyla şehrimize gelen oyuncu, yapımcı ve yönetmenler, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri,  çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Bozok Film Festivali Direktörü Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı, festivalin amacının Türk sinemasında film üretimine katkı sağlamak, Yozgat’ın tarihi ve kültürel değerlerini Anadolu kültürü üzerinden tanıtmak olduğunu,  bunu da başardıklarını söyledi. Kalaycı, “İlk kez düzenlenen Bozok Film Festivali’ne varlığı ile armağan katan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşan ve festival onur ödülüne layık görülen Usta Oyuncu Yozgatlı hemşehrimiz Altan Erkekli ise, memleketi Yozgat’ta ilk kez düzenlenen film festivaline katılmaktan çok gururlu ve mutlu olduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde, Yozgat Valiliği,  Yozgat Belediye Başkanlığı ve diğer kurumların katkılarıyla ilk kez düzenlenen Yozgat Bozok Film Festivali’ni gerçekleştirmenin mutluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her alanda ülkesine ve iline değer katan bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasında: “Yozgat Bozok Üniversitesi sosyal ve kültürel faaliyetleri ile ülkemizin değerlerini ve şehrimizin kıymetlerini ön plana çıkartmaya çalışan ve bu konuda projeler hazırlayan bir üniversite. Bunun en güzel örneği ise Yozgat Valimiz liderliğinde Belediye Başkanımız ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin desteği ile bugün gerçekleştirdiğimiz Bozok Film Festivali. Anadolu coğrafyasında bizim değerlerimizi festival özelinde geleceğe aktarmak, ilimizi ve kültürümüzü tanıtmak çok anlamlı ve önemli. Valimiz, Belediye Başkanlığımız ve Yozgat Bozok Üniversitesi işbirliği ile hayata geçen film festivalinin bundan sonraki yıllarda geleneksel  hale gelmesini ümit ediyorum. Bu vesile ile Usta Oyuncu Yozgat’lı hemşerimiz Altan Erekli’ye, İranlı Yönetmen, yapımcı ve senarist Majid  Majidi’ye, sanatçılarımıza, yönetimlerimize, oyuncularımıza ve 258 film ile bize değer katan bütün sanatçılarımıza ve filmlerin  hazırlamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM