• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZOK TIP’TA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BOZOK TIP’TA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, “Halkımızın sağlık alanında beklentilerini karşılayacak ve en üst düzeyde sağlık hizmeti verecek bir hastane oluşturmak adına yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu yönde başlattığımız çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Kısa sürede önemli projeler ve çalışmaları hayata geçirilerek, Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesini daha işler hale getireceğiz” dedi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Üniversitenin Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde gerçekleştirilen fiziki düzenlemeler ve genel iyileştirme çalışmalarını değerlendiren bir toplantı düzenledi. Toplantıya, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yetkilileri, Hastane Yönetimi, Üniversitenin Yapı İşleri Daire Başkanlığı personeli ve hastane müteahhidi katıldı.

Toplantı sonrası yaptığı açıklamada Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, bölge halkına daha kaliteli ve etkin sağlık hizmeti sunma amacıyla Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde başlatılan çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti. Göreve geldikleri ilk günden itibaren hem Tıp Fakültesi’nin hem de Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin fiziki altyapısını iyileştirmek için çeşitli çalışmalar başlattıklarını ifade etti.

Rektör Yaşar, açıklamasında, “Öğrenci odaklı Tıp Fakültemizde, akademik faaliyetlerin ve sağlık hizmetlerinin kesintiye uğramadan sürdürülmesine büyük önem vermekteyiz. Mesleki prensiplerimiz ve değerlerimiz doğrultusunda yürütülen tıp eğitimimizin kalitesini daha da yükselterek, yüksek standartlarda, sürdürülebilir ve nitelikli bir öğrenim ortamı oluşturmayı ve çok yönlü yeteneklere sahip doktor adayları yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi özelinde ise öncelikli sorunları tespit ederek gerekli çalışmaları başlattıklarını söyleyen Rektör Yaşar, “Bugün ilgili kurum yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda, halkın sağlık beklentilerini karşılayacak ve en üst düzeyde sağlık hizmeti sunacak bir hastane oluşturmak adına yeni projeleri hayata geçirme planlarımızı konuştuk. Bu yönde yaptığımız çalışmaları sürdüreceğiz. Kısa süre içerisinde önemli projeleri kamuoyuyla paylaşarak eksiklikleri gidermeyi ve Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni daha işlevsel hale getirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bozok Üniversitesi’nin sağlık alanındaki bu güçlü adımları, bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamayı hedeflerken, üniversitenin çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarının da sürdürüldüğü belirtildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM