• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,54
 • ALTIN
  %0,13
 • BIST
  %-1,35
BOZOK; TÜBİTAK PROJELERİYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR

BOZOK; TÜBİTAK PROJELERİYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR

“Kararlılıkla Başarıya” mottosuyla akademik literatürde adından sıkça söz ettiren Yozgat Bozok Üniversitesi  desteklenen birbirinden değerli  TÜBİTAK projeleriyle de  dikkatleri toplamayı sürdürüyor.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. Akademisyenlerimizin daha nice önemli projelere imza atacaklarına olan inancımı ifade ederek, başarılarının devamını temenni ediyorum” dedi.

ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ELEMANLARINDAN TÜBİTAK-1002 PROJE BAŞARISI

Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Orhan Ermetin ve Öğretim Elemanı, Arş. Gör. Dr. Tansu Uskutoğlu, TÜBİTAK 1002-Hızlı Destek Programı kapsamında mali destek almaya hak kazandı.

Yürütücülüğünü Ziraat Fakültesi Öğretim Elemanı, Dr. Öğr. Üyesi Orhan Ermetin’in yaptığı “Derin Öğrenmeye Dayalı Manda Yüz Tanıma Sisteminin Geliştirilmesi” başlıklı proje “TÜBİTAK 1002-Hızlı Destek Programı” kapsamında desteklenecek.

Yine yürütücülüğünü Ziraat Fakültesi Öğretim Elemanı, Arş. Gör. Dr. Tansu Uskutoğlu’nun yaptığı “Aspir (Carthamus tinctorius L.) Çiçeklerindeki Renk Pigmentlerinin (Sarı ve Kırmızı) Oluşumu Üzerine Kimyasal Mutagenlerin Etkilerinin M1, M2 ve Seçilmiş M3 Generasyonlarında İncelenmesi” başlıklı proje ise  “TÜBİTAK 1002-Hızlı Destek Programı” kapsamında desteklenmeye hak kazanan bir diğer proje oldu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TÜBİTAK 1002 projesi kapsamında projeleri kabul edilen akademisyenleri ve ekibini tebrik ederek şunları açıkladı.

“Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. Sunmuş oldukları projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edilen yürütücü akademisyenlerimizi tebrik ediyorum. Akademisyenlerimizin daha nice önemli projelere imza atacaklarına olan inancımı ifade ederek, başarılarının devamını temenni ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM