• DOLAR
  13,5233
  %0,38
 • EURO
  15,3152
  %0,29
 • ALTIN
  797,39
  %0,49
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
BOZOK UMUT VADEDEN BİR BİLİM YUVASIDIR

BOZOK UMUT VADEDEN BİR BİLİM YUVASIDIR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin sadece Yozgat için değil, bölge ve ülke için umut vadeden bir bilim yuvası olduğunu belirterek,  “Bozok Üniversitesi’nin sadece Yozgat, çevre illerimiz ya da ülkemiz için değil uluslararası alanda umut vadeden bir bilim kampüsü olduğunu göstermektedir. Bu sebeple, Üniversitemizin 15 yılda kaydettiği ilerleme takdire şayandır ancak yeterli göremeyiz; tüm fakülteleriyle daha iyiyi hedefleyen bir Bozok Üniversitesi görmeyi arzu ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, “Yozgat Bozok Üniversitesi sadece Yozgat için değil, bölgemiz ve ülkemiz için umut vadeden bir bilim yuvasıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin kuruluşunun 15. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Kararlılıkla Başarıya” vizyonuyla kurulduğu günden bu yana her geçen gün daha da gelişen Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 15. Kuruluş yıldönümünü gönülden tebrik ediyor Yozgat Bozok Üniversitesi’nin başarı ve iftiharla dolu daha nice yıldönümlerine erişmesini diliyorum.

YÖK tarafından Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon programı kapsamına alınan 15 üniversiteden biri olması, İhtisas Üniversitesi olarak belirlenmesi ve Kenevir Araştırma Enstitüsü gibi yenilikçi yapıları bünyesinde barındırıyor olması Bozok Üniversitesi’nin sadece Yozgat, çevre illerimiz ya da ülkemiz için değil uluslararası alanda umut vadeden bir bilim kampüsü olduğunu göstermektedir. Bu sebeple, evet, Üniversitemizin 15 yılda kaydettiği ilerleme takdire şayandır ancak yeterli göremeyiz; tüm fakülteleriyle daha iyiyi hedefleyen bir Bozok Üniversitesi görmeyi arzu ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM