• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ OLDU

BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ OLDU

YKS Merkezi Yerleştirmede Bozok Üniversitesi Öğrencilerin Tercihi Oldu

Yozgat Bozok Üniversitesi eğitim-öğretim, ihtisaslaşma alanlarında gösterdiği başarıyı YKS 2020 Merkezi Yerleştirme Sonuçlarında da yakaladı. Lisans programlarının tamamına yakınında %100’e varan bir doluluk oranını yakalayan Üniversite, önlisans programlarında ise %91’lik doluluk oranı ile yine aday öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasında yerini aldı.

Geçtiğimiz yıl önlisans programlarında %90 doluluk oranını yakalayan Üniversite bu yıl doluluk oranı %91’e; lisans programlarında ise geçtiğimiz yıl %76,72’lik doluluk oranına sahip olan Üniversite bu yıl büyük bir başarı yakalayarak %97’lik bir doluluk oranına ulaştı.

44 Lisans, 53 Önlisans programının yer aldığı üniversitede, bu yıl YKS-2020 Merkezi Yerleştirme Sonuçlarının açıklanması ile beraber 37 Önlisans ve 39 Lisans programının tamamında %100 doluluk oranına ulaşarak yeni dönemde de aday öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasında yerini aldı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ yaptığı açıklamada, “Tercih dönemi boyunca aday öğrencilerimizi büyük ailemize katılmaya ve “Karalılıkla, Başarıya” davet etmiştik. Aday öğrencilerimize yaptığımız çağrılar karşılıksız kalmadı. Bugün Üniversitemiz büyük ölçüde %100’e varan doluluk oranlarıyla 2020-2021 eğitim-öğretim yılında kapılarını yeni öğrencilerine de açacak” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yozgat Bozok Üniversitesi kurulduğu 2006 yılından bu yana sürekli gelişen ve büyüyen bir üniversitedir. Üniversitemiz bu yılın başında YÖK tarafından İhtisaslaşacak Üniversiteler arasında yerini alması ile birlikte marka üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Biz başarıya odaklandık ve bu yolda kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Üniversitemizi sadece ihtisas alanı itibariyle değil, eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetleri ile de bölgesinde ve ülkesinde söz sahibi üniversite yapmak gibi bir idealimiz var.

Bu inanmışlık neticesindedir ki %100’e varan doluluk oranları ile yeni tercih döneminde aday öğrencilerimizin de gözdesi bir üniversite olduk. Bizleri tercih eden öğrencilerimize teşekkür ediyor, onları sevgi ile kucaklıyorum.

Ayrıca önemle belirtmek isterim ki pandemi döneminde öğrencilerimizin yokluğunda onların önemini çok daha iyi anladık. Onların nefesinin değmediği binaların ne kadar ruhsuz, seslerinin yankılanmadığı kampüsümüzün ne kadar neşesiz olduğunu gördük ve yaşadık. Bu sebepledir ki 2020-2021 Eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize tekrar kavuşmayı hedefliyoruz.

Bu vesile ile YKS Merkezi Yerleştirme Sonuçları ile bizleri tercih ederek yeni eğitim-öğretim yılında büyük ailemize katılan tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, sağlıklı günlerde, pandemi koşullarının elverdiği en kısa zamanda sizlerle eğitim-öğretime başlamayı ümit ediyor, başarılar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM