• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZOK ÜNİVERSİTESİ YOZGAT’A DEĞER KATIYOR

BOZOK ÜNİVERSİTESİ YOZGAT’A DEĞER KATIYOR

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TRT Haber kanalında canlı olarak yayınlanan “Eğitim Editörü” programında aday öğrencilere seslenerek üniversite tercih süreci ve üniversite hakkında bilgiler verdi.

Üniversite tercihi yapacak öğrencilerin dikkat etmeleri gereken hususların ele alındığı, Sezen Yüce’nin sunduğu ve eğitim danışmanlığını Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu’nun yaptığı “Eğitim Editörü” programının konukları Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir oldu.

Programda, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 2006 yılında kurulan üniversitemizin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu belirterek, 14 fakülte, 4 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulu ile eğitim öğretim hayatına devam ettiğini söyledi.

Geçmişte kurulan fakülte ve yüksekokulları ile Yozgat Bozok Üniversitesinin yarım asırlık deneyim ve tecrübeleri olan köklü bir geçmişe sahip, bölgesine ve ülkesine değer katan marka bir üniversite olduğunu kaydeden Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üzerinden geçtiğimiz uzun ve zorlu pandemi dönemini başarılı şekilde yönettiklerini aktardı.

Prof. Dr. Karadağ, uzaktan eğitim ile eğitim öğretim sürecini, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapılan covid testleri ile sağlık sürecini, fakülte ve yüksekokullarımızda üretilen sperlik ve kenevir yağı katkılı antibakteriyel ürünlerle de zorlu pandemi sürecini başarılı ve iyi yönettiklerini ifade etti.

Yozgat Bozok Üniversitesinin Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen 15 ihtisas üniversitesinden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, sürdürülebilir Endüstiriyel Kenevirle  ilgili biyokütlenin tamamını ekonomiye kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.   Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  kenevir özelinde üniversitemiz bünyesinde bölgesel kalkınma odaklı insanlığa ve ülke ekonomisine değer katacak kısa, orta ve uzun vadeli yürütülen çalışmalar hakkında da izleyicilere bilgiler aktararak, Yozgat Bozok Üniversitesinin ihtisas alanı itibariyle kenevirin ekonomiye kazandırılma noktasında Türkiye’de tek yetkili üniversite; dünyada ise kenevir disiplini ile ilgili çalışma yapan ikinci üniversite olma özelliğini taşıdıklarını vurguladı.

Son olarak tercih yapacak öğrencilere de çağrıda bulunan Rektör  Prof. Dr. Ahmet Karadağ  “Kararlılıkla, Başarıya” sloganı ile öğrencileri güvenli ve huzurlu şehir olan Yozgat’a, marka üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Yozgat Bozok Üniversitesine beklediklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM