• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
BOZOK ÜNİVERSİTESİ’NDE KARADAĞ DÖNEMİ

BOZOK ÜNİVERSİTESİ’NDE KARADAĞ DÖNEMİ

Yeni Rektör Prof. Dr. Karadağ; “Yozgat’ımızı ‘marka şehir’ yapmak için halkın ve kentin sorunlarına duyarlı bir kurum olacağız. Ses getiren, yol gösterici projelerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Toplumla iç içe olacağız. Yozgat Bozok Üniversitesini Türkiye’de ve yurtdışında hep birlikte yükselen bir değer haline getirmek için çok çalışacağız. Üniversitemizi önce Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri, sonra dünya çapında saygı duyulan, örnek gösterilen bir bilim yuvası haline getirmek gayesinde olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Ahmet Karadağ, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’den devraldı.

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, rektörlük görevini tevdi ve tensibini layık gören başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasında, “Yeni bir döneme giriyoruz. Bu bir nöbet değişimidir. Bu nöbet değişiminin ülkemize, bölgemize, Yozgat’ımıza ve Üniversitemize, hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

“Ekip Ruhuyla, Adalet ve Ehliyet Merkezli Bir Katılımcı Yönetim Anlayışıyla Çalışacağız”

Rektör Prof. Dr. Karadağ, üniversiteYi ekip ruhuyla, adalet ve ehliyet merkezli bir katılımcı yönetim anlayışıyla çok daha iyi bir noktaya getirmek için çalışacağını vurgulayarak, “Şahsıma takdir edilen bu görevin yüklemiş olduğu ağır sorumlulukların farkındayım. Allah, bizleri mahcup etmesin, doğru işlerimizde muvaffak etsin” dedi.

“Hedefimiz, Yozgat Bozok Üniversitemizi ‘Marka Üniversite’ Yapmak”

Önümüzdeki dönemde, hedeflerinin, Yozgat Bozok Üniversitemizi “marka üniversite” yapmak olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Üniversitemizi önce Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri, sonra dünya çapında saygı duyulan, örnek gösterilen bir bilim yuvası haline getirmek gayesinde olacağız. Yaptığımız araştırmalarla, yetiştirdiğimiz öğrencilerle, topluma sağladığımız katkıyla ve oluşturacağımız pozitif etkiyle, diğer kurumlara da öncü olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

“Halkın ve Kentin Sorunlarına Duyarlı Bir Kurum Olacağız”

Üniversiteler şehirden kopuk olamayacağının altını çizen Rektör Prof. Dr. Karadağ: “Yozgat’ımızı ‘marka şehir’ yapmak için halkın ve kentin sorunlarına duyarlı bir kurum olacağız. Ses getiren, yol gösterici projelerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Toplumla iç içe olacağız. Sivil toplum örgütlerimizle, sanayicimizle, esnafımızla, çiftçimizle, gençlerimizle, kadınlarımızla işbirliği ve iletişim içinde olarak inşallah üniversitemizi çok daha ileriye, çok daha güzele hep birlikte taşıyacağız. Yozgat Bozok Üniversitesini Türkiye’de ve yurtdışında hep birlikte yükselen bir değer haline getirmek için çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Hizmetlerinden Dolayı Rektör Karacabey’e Teşekkür Etti”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının sonunda Üniversiteyi bugünlere taşıyan emekleri asla unutulmayacak, daima minnet ve şükranla yâd edileceğimiz başta Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ve Üniversiteyi kurulduğu günden bugünlere getiren, yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yeni kurulun üniversite olarak birçok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten eski Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, görev süresi zarfında Tıp Fakültesi başta olmak üzere üniversiteye kazandırılan birçok fakülte ve bölümlerle üniversitenin gelişimine katkı sağladıklarını dile getirdi.

Gerek akademik gerekse idari kadro noktasında önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Karacabey 10 bin olan öğrenci sayısını 20 bine çıkararak daha büyük bir aile olduklarını sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a yeni görevinde başarılar dileyerek üniversitenin rozetini yeni Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM