• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZOK ÜNİVERSİTESİNE YENİ REKTÖR

BOZOK ÜNİVERSİTESİNE YENİ REKTÖR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu 20 üniversiteye rektör ataması yapıldı. Yayımlanan karara göre, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın yerine Prof. Dr. Evren Yaşar atandı.

Prof. Dr. Evren Yaşar Kimdir?

Prof. Dr. Evren Yaşar, Kuleli Askeri Lisesi ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezunu olup, 2005 yılında GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Mesleki kariyeri boyunca GATA Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve TSK Rehabilitasyon Merkezi’nde öğretim üyeliği yanında idari görevlerde de bulunmuştur.

Amerika Birleşik Devletleri Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Pediatrik Rehabilitasyon ve Ağrı Tedavisi üzerine staj tahsili yapmış olan Prof. Dr. Evren Yaşar, 2016 yılından itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Beyin hasarı rehabilitasyonu ve kas iskelet sistemi ağrıları gibi konularda ulusal ve uluslararası bilimsel eğitimleri ve deneyimleri olan Prof. Dr. Yaşar, Avrupa ve Ulusal yeterlilik sertifikalarına sahiptir.

Mart 2019’da Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi’nin kuruluş çalışmalarını yürütmek amacıyla görevlendirilen Prof. Dr. Evren Yaşar, aynı dönemde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği Eğitim ve İdari Sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Halen SBÜ Gülhane Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi olan Prof. Dr. Evren Yaşar, 6 Mart 2020’de Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Kurucu Başhekimi olarak atanmıştır. Ülkemizin en büyük ve en modern hastanesi olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne bağlı 300 yataklı (200 erişkin, 50 pediatrik nörolojik rehabilitasyon) FTR Hastanesinde alanındaki tüm konularda mükemmeliyet merkezi olarak dünya örnekleri arasında yer alma hedefini gerçekleştirme yolunda çalışmalarını yürütmektedir.

Yozgat Bozok Üniversitesi’ne atanmasıyla Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversitenin akademik ve bilimsel faaliyetlerine yeni bir vizyon ve enerji getirmesi bekleniliyor. (Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM