• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,67
 • ALTIN
  %0,44
 • BIST
  %-0,15
BOZOKLAR BULUŞMASI MUHTEŞEMDİ

BOZOKLAR BULUŞMASI MUHTEŞEMDİ

Kayseri Bozok Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Bozok Kültür Sanat Edebiyat Derneği tarafından ortak düzenlenen “1. Bozoklar Buluşması” yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Yozgat Belediyesi Çamlık Et Restoran’da düzenlenen programa; Kayseri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof.Dr. Kuddüsü Erkılıç, Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül Aksoy, Sorgun Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Başkanı Pınar Ünal, Yozgat ve ilçelerinde faaliyetini sürdüren dernek başkanları, şair ve yazarlar katıldı.

Gün boyu devam eden etkinlik 4 program halinde gerçekleşti.

Sabah saatlerinde Belediye Çamlık Et Restoranda düzenlenen etkinlikte Yozgat’a özgü 27 çeşit yöresel ürünlerin tanıtımı Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül Aksoy tarafından katılımcılara anlatıldı.

Öğle saatlerinde ise Kent Park ve Bilal Şahin Nohutlu Tepesinde düzenlenen etkinlikte yine Yozgat’a has yöresel yemekte ise Plav ve Madımak ile şehre özgü 16 el eseri işlemelerin tanıtımı yapıldı.       Akşam üzeri Hayri İnak Konağında devam eden programda şair ve yazarların yanı sıra yerel sanatçı Hasan Ersin’in sazlı ve sözlü türküleri katılımcılara doyumsuz bir gece yaşattı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül Aksoy, Yozgat’ın tanıtımına yönelik bu yıl 1. Bozoklar Buluşması ile bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Aksoy, “Öncelikle etkinliğimize katılımlarınızdan dolayı bütün değerli konuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Şuan masalarımızın üzerinde bulunan bütün gıda çeşitleri tamamen şehrimize özgü ürünlerimizdir.

Bizim amacımız bu ürünlerin en iyi şekilde tanıtımını yaparak ülkemizde tanıtılmasını sağlamaktır. Bundan sonrada yine farklı etkinliklerle bir araya gelmeyi planlıyoruz. Bu vesile ile bizlere desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse Bey’e ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof. Dr. Kuddüsü Erkılıç ise, Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül Aksoy’a teşekkür ederek, “Birlik beraberlik adına güzel bir program oldu. Şehrimize özgü ürünlerin tanıtımı ayrı bir anlam ifade ediyor. İnşallah bundan sonrada bu gibi faaliyetlerle bir arada oluruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM