• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Bozok’ta Bilim Çalıştayı

Bozok’ta Bilim Çalıştayı

“BU YIL YEDİNCİSİ DÜZENLENEN “BOZOK BİLİM ÇALIŞTAYI” TAMAMLANDI”

Bozok Üniversitesi bünyesinde bu yıl yedincisi düzenlenen ve “Bor ve Bor İçerikli Nanomazemeler ile Uygulamaları”  konusunun ele alındığı Bozok Bilim Çalıştayı tamamlandı.

Çok sayıda üniversiteden alanında uzman akademisyenlerin sunumlarıyla üç güren süren çalıştayda fizik, kimya ve mühendislik alanlarından araştırmacılar bir araya gelme fırsatı buldu.

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili ve Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata çalıştayın sonlanmasına ilişkin yaptığı açıklamada; katma değeri yüksek olan bor madenini malzeme üretiminde ve özellikle ulusal düzeyde özendirmenin  yerinde olacağını söyledi.

Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata çalıştaya sunum ve poster sunumlarıyla katkı ve katılım sağlayan bütün araştırmacılar teşekkür etti.

Alanında yetkin ve kariyerinin iyi düzeyde olduğu bilinen tanınmış akademisyenler ile genç akademisyen adaylarının birlikte bulunmalarının gelecek için ümit verici olduğunu söyleyen Prof.Dr. Böyükata: “Çalıştay ile farklı disiplinlerden araştırmacıların fikir müzakeresi yapabileceği bir vasat yakalanmıştır. Böylece farklı bilgi ve bakış açıları kazanılmaktadır. İçerikte yer alan konular ile ilgili kurum ve kuruluşların temsil edilmesinin de faydalı olduğu görülmüştür. Çalıştayın, bilim insanlarının birbirleriyle etkileşimini başarılı bir şekilde gerçekleştirme imkânı sağladığı gözlenmiştir. Kendine özgü biçimiyle çalıştayın devam ettirilmesi gerektiği katılımcılar tarafında ifade edilmektedir. Bununla beraber, mevcut uluslararası katılımın artırılmasını da arzuluyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM